Життя

Європарламент висловив занепокоєння щодо доступу до телефону журналістки Седлецької — резолюція

Радіо Свобода
Життя/Європарламент висловив занепокоєння щодо доступу до телефону журналістки Седлецької — резолюція
Зберегти
Вигляд
Європейський парламент у резолюції «Про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» висловив занепокоєння щодо рішення суду, яким дозволено доступ до телефону головної редакторки програми журналістських розслідувань «Схеми» Наталки Седлецької.

«Європейський парламент висловлює своє занепокоєння з приводу нещодавнього рішення українського суду, яке дозволило доступ до даних мобільного зв’язку журналіста Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL)», — йдеться у документі.

Як зазначає «Радіо Свобода», у резолюції депутати також нагадали, що базовим принципом ЗМІ є захист джерел, особливо у боротьбі з корупцією.

Раніше Європейський суд з прав людини ухвалив рішення, яким зобов'язав українську владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону головної редакторки програми журналістських розслідувань «Схеми» Наталки Седлецької.

18 вересня Апеляційний суд Києва дозволив слідчим відстежувати місцезнаходження телефону головної редакторки програми журналістських розслідувань «Схеми» Наталки Седлецької за півтора роки (2016-2017 роки). 

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

Журналістка Бердинських повідомила, що суд також надав ГПУ доступ до інформації з її телефону.

5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.

7 вересня у Києві під будівлею ГПУ журналісти та активісти вийшли на акцію підтримки журналістки «Схеми» Наталії Седлецької.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

13 вересня стало відомо, що Наталка Седлецька подала апеляційну скаргу на ухвалу суду, якою слідчому Генпрокуратури надали доступ до інформації з її телефону.

Президент України Петро Порошенко, відповідаючи на питання про надання прокурорам доступу до інформації з телефонів журналістів, порадив медійникам піти на зустріч до генпрокурора Юрія Луценка та «зняти всі питання».

Пов`язані новини