Світ

Захист Манафорта просить перенести слухання у його справі з Вашингтона через можливу упередженість присяжних

29 серпня, 2018 10:33
Світ/Захист Манафорта просить перенести слухання у його справі з Вашингтона через можливу упередженість присяжних
Зберегти
Вигляд
Адвокати екс-голови передвиборчої кампанії Дональда Трампа, колишнього радника президента Віктора Януковича Пол Манафорта заявили про намір просити суд перенести слухання в його справі з Вашингтона.

Адвокати екс-голови передвиборчої кампанії Дональда Трампа, колишнього радника президента Віктора Януковича Пол Манафорта заявили про намір просити суд перенести слухання в його справі з Вашингтона.

Про це повідомляє Reuters.

Юристи побоюються, що присяжні-демократи можуть бути упереджені щодо Манафорта, який працював із представником Республіканської партії на виборах.

Зазначимо, що в 2016 році суперниця Трампа на президентських виборах, представниця Демократичної партії Гілларі Клінтон отримала 90% голосів у Вашингтоні.

Опитані агентством консультанти журі присяжних стверджують, що такі вимоги про перенесення слухань рідко задовольняють. Раніше Манафорт безуспішно домагався перенесення першої судової сесії з околиць Вашингтона в Олександрію, штат Вірджинія.

Нагадаємо, другий суд над Манафортом розпочнеться 17 вересня і стосуватиметься його політичної діяльності з 2006 до 2017 роки, протягом яких він ймовірно отримав 30 мільйонів доларів як консультант українських політиків.

На наступному судовому процесі щодо Манафорта представлять 1500 доказів у справі про його лобістську діяльність, зокрема, в Україні.

Як повідомила в ефірі Громадського журналістка української служби «Голосу Америки» Тетяна Ворожко, на наступному етапі судового процесу Манафорту висуватимуть 7 звинувачень. Вони стосуватимуться того, що він не зареєструвався як лобіст,який працює на іноземні інтереси, надавав неправдиві свідчення, тиснув на свідків, а також відмивав гроші.

Також Ворожко зазначила, що за мірками американського правосуддя, перший судовий процес щодо Манафорта завершився досить швидко: він тривав три тижні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

Увечері 21 серпня суд присяжних у американському місті Александрія, штат Вірджинія, визнав Пола Манафорта винним за 8 пунктами звинувачення із 18.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винен: Що потрібно знати про суд над Полом Манафортом

Під час судового засідання захист  Манафорта відмовився викликати свідків, бо боявся, що прокуратура отримає компрометуючу інформацію під час перехресного допиту.

Сам Манафорт не скористався можливістю виступити, бо також боявся запитань від сторони обвинувачення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані

Пола Манафорта звинувачували за 18 пунктами. Більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

 

Більше про:
# Пол Манафорт
Пов`язані новини