Перший президент України Леонід Кравчук не підтримує представників фракцій «Голос», «Європейська Солідарність» і «Батьківщина», котрі закликали українців вийти на Майдан 8 грудня — напередодні зустрічі лідерів «нормандської четвірки» у Парижі, де проведуть переговори президенти України та Росії Володимир Зеленський та Володимир Путін.

Про це він сказав в етері «Свобода слова з Савіком Шустером» на телеканалі «Україна».

«Якщо ви хочете помогти процесу — то проти кого цей протест?... Якщо ви хочете об’єднатись, то пишіть документи, які об’єднують. А ви пишете документи, які роз’єднують, і кажете, що український народ хоче висловити свою волю», — сказав Кравчук.

Він зазначив, що коли канцлерка Німеччини Ангела Меркель чи президент Франції Еммануель Макрон їдуть на переговори, люди не виступають проти, а навпаки їх підтримують.

«Є президент, йому доручено, обраний народом, він підписує. Якщо він приїде і зрадить, тоді ви виходите, я сам проголосую проти, щоб його від влади відсторонити», — додав експрезидент.

Зі свого боку, лідер фракції «Голос» Святослав Вакарчук, який був одним з підписантів документу із закликом вийти на акцію 9 грудня, наголосив, що вважає вихід на Майдан «виявленням громадянської позиції».

На його думку, ця акція навпаки може стати підтримкою для Володимира Зеленського.

«Не дарма люди хочуть вийти і сказати свою позицію до, не після, наперед, не вірячи, а до, щоб показати ці «червоні лінії» і підтримати в якомусь сенсі (президента — ред.). Щоб президент сказав, що люди виходять з повісткою дня тою самою, що я», — зазначив Вакарчук.

Нагадаємо, 4 грудня 2019-го колишній спікер Ради Андрій Парубій опублікував звернення партій «Голос», «Європейська Солідарність» та «Батьківщина». У ньому закликали українців вийти на Майдан 8 грудня — напередодні зустрічі лідерів «нормандської четвірки» у Парижі, де проведуть переговори президенти України та Росії Володимир Зеленський та Володимир Путін.

Нагадаємо, лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Згідно з опитуванням, переговори Зеленського з Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі підтримують 75% українців.

1 грудня 2019-го міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров анонсував неформальні переговори президентів України та Росії під час «нормандської зустрічі». Він вважає, що ця зустріч буде корисною. Лавров наголосив, що «безглуздо гадати», наскільки повномасштабною й повноформатною буде зустріч двох президентів.

6 грудня Зеленський підтвердив двосторонню зустріч з Путіним у Парижі.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile