Перші аукціони з продажу енергії, яку виробляють з відновлювальних джерел, відбудуться наступного року. Раніше в уряді обіцяли запустити їх у квітні 2020 року.

Про перенесення на брифінгу розповіла тимчасова виконувачка обов’язків міністерки енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець. Вона також пояснила причини.

«Перший пункт, який ми повинні виконати — це затвердити квоти за різними технологіями. Ми повинні ці квоти визначити після прийняття закону. І це передбачено меморандумом. Через два місяці після вступу в силу закону ми це зробимо», — сказала Буславець.

Вона також додала, що процедура квотування не була проведена раніше, оскільки у міністерства не було розуміння того, як буде працювати «зелена» генерація надалі.

В уряді зазначили, що «зелені» аукціони мають забезпечити чесну конкуренцію серед виробників «зеленої» енергії, а також зробити продаж такої енергії максимально прозорим та простим для інвесторів.

Кабінет міністрів 10 червня підписав меморандум з виробниками відновлювальної енергетики, які погодились зменшити тарифи.

Меморандум з інвесторами в альтернативну енергетику передбачає, що вони добровільно мають погодитися на зниження «зеленого» тарифу на 15% (для сонячних електростанцій) та 7,5% (для вітроелектростанцій), а також посилення відповідальності за створення такими електростанціями енергетичного балансу.

Раніше в уряді заявили, що підписаний меморандум дозволить державі зекономити до 2 мільярдів євро на виплатах за «зеленим» тарифом до 2030 року.

Раніше в енергетичному регуляторі підрахували, що частка «зелених» електростанцій у виробництві енергії в Україні наразі складає 8%, водночас на розрахунки з цими електростанціями витрачають 26% всіх коштів.

Зростання частки «зеленої» енергетики зі збереженням чинної моделі розрахунків за «зеленим» тарифом створює дисбаланси на енергоринку. Держава наразі вже не має достатньо коштів для того, аби у повній мірі розрахуватися за своїми зобов'язаннями перед інвесторами, що збудували сонячні та вітрові електростанції.

Відтак в уряді затвердили оновлений енергобаланс, у якому передбачили менші обсяги виробництва атомної енергії на користь «зеленої». Також у Міненерго запропонували заборонити введення в експлуатацію нових сонячних та вітрових електростанцій.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначав, що Україна не може оплачувати «найдорожчу в Європі зелену енергію».

Зелені тарифи — це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Високий розмір таких тарифів призвів до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.

Поділитись: