У Росії судове засідання у справі українця Павла Гриба відбулося частково в закритому режимі, наступне заплановане на 18 січня. Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив батько політв’язня Ігор Гриб.

«Сьогодні до обіду незрозуміло з яких причин суддя зробив закритим засідання. Сьогодні заслуховували основного свідка обвинувачення — Тетяну Єршову, яка на минулих засіданнях, коли з нею була відеоконференція, допитували і вона заявила, що ніхто нічого ніде й ніяк не планував, тому вся справа абсурдна», — розповів Ігор Гриб.

Він також нагадав, що у Павла почався цироз печінки та дуже знизився зір — одне око не бачить зовсім, а інше бачить на 15-20 відсотків.

«Ми сподіваємося на якийсь можливий обмін, якщо він колись буле, інакше Павло за ґратими просто не виживе», — додав батько.

Раніше омбудсмен України закликала РФ негайно надати допомогу українському політв’язню Грибу.

12 грудня Грибу стало зле на суді і засідання перенесли на 21 грудня.

На попередньому засіданні 6 грудня троє російських силовиків заявили, що затримали українського політв'язня Павла Гриба в російському місті Ярцево. Павло разом з адвокаткою заперечує та каже, що його затримали в Білорусі, а потім вивезли до Росії. Двоє свідків у справі українського політв’язня Павла Гриба не змогли пояснити розбіжності у своїх свідченнях на стадії слідства та під час судового засідання. Раніше на суді у справі Гриба свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

23 липня 2018-го у суді Ростова зачитали обвинувальний акт українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу. За версією обвинувачення, він схиляв (в розмовах та по листуванню в скайпі) російську школярку Тетяну Єршову виготовити вибухівку та підірвати її на шкільній лінійці.

Гриб на суді в Ростові передав українцям, аби не забували про незаконно засуджених в Росії громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніякої школи він підривати не хотів» — інтерв'ю з мамою Павла Гриба

Поділитись: