Заступник голови адміністрації президента Ростислав Павленко поїде на Синод Вселенського патріархату 27-29 листопада. Синод має затвердити текст томосу для єдиної православної церкви в Україні.

Про поїздку заступника своєї адміністрації на синод Порошенко оголосив 23 листопада в Києві на зустрічі зі студентами.

«Ростислав Павленко, заступник глави президентської адміністрації, рухається до Стамбула, для того, щоб взяти участь в історичному синоді Вселенського патріархату, де буде розглядатися рішення про затвердження томосу», — сказав Порошенко.

Та додав: «А в грудні ми зберемо собор нової церкви». Ідеться про об'єднавчий собор православних церков в Україні.

Наприкінці цієї частини промови він додав: «Коли хто мріяв про це!»

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Ющенко: надання томосу — це «хімічно чиста» поразка Путіна

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: