Національний банк України вважає, що перегляд урядом бюджету на 2020 рік зі збільшенням дефіциту, не стане на заваді у переговорах з Міжнародним валютним фондом про отримання нового кредиту.

Про це повідомила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова під час інтернет-брифінгу 27 березня.

«Ми бачимо, що у часи кризи уряди всіх держав збільшують видатки і це нормально. МВФ це розуміє. Головне питання тут — це методи покриття дефіциту», — повідомила Рожкова.

Вона зазначила, що під час переговорів з МВФ, які проводяться нині щодо нової програми співпраці, обговорюється і питання збільшення бюджетного дефіциту. Також МВФ може збільшити суму фінансової підтримки України.

27 березня очільниця МВФ зробила заяву щодо співпраці фонду з Україною. Зокрема, вона зазначила, що обсяг нової кредитної програми може збільшитися. Для отримання нового кредиту Україні потрібно виконати ще 2 вимоги.

Нагадаємо, 25 березня частина депутатів «Слуги Народу» закликала якнайшвидше ухвалити «антиколомойський» закон, аби отримати допомогу від МВФ та уникнути дефолту. У той же день на сайті Ради зареєстрували одразу три альтернативних законопроекти.

Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському.

Як повідомлялось, остаточний текст законопроєкту №3260 погодили в МВФ.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Водночас колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.

Поділитись: