Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, під час якої вони обговорили екстрадицію в Україну затриманих найманців російської приватної військової компанії Вагнера.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Сподіваюся, що всі підозрювані в терористичній діяльності на території України будуть нам передані для притягнення до кримінальної відповідальності згідно з чинними міжнародно-правовими документами», — сказав Зеленський.

Раніше, 4 серпня, Лукашенко виголосив послання до парламенту й народу, де прокоментував затримання «вагнерівців» у Білорусі. У ньому він фактично звинуватив Росію у брехні щодо ситуації із затриманням. Пізніше у Москві відповіли на звинувачення Лукашенка: сказали, що їхня вина не доведена, а Росія «своїх в образу не дасть».

Що то за затримані «вагнерівці»?

У Білорусі в ніч на 29 липня затримали 33 найманців приватної військової компанії «Вагнера». Слідство каже, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Напередодні їх взяли під варту.

Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хоче екстрадувати їх і судити. Офіс генпрокурора вже оголосив підозри 28 «вагнерівцям» про участь у терористичній організації, серед них є 9 українців.

Свідчення затриманих «вагнерівців» відрізняються одне від одного. Хтось каже, що їхав у Стамбул охороняти якісь об’єкти, а хтось — щоб засмагнути й оглянути собор Святої Софії. Інші вказують, що їхали взагалі не в Туреччину.

А найкумедніше, що ці ж свідчення відрізняються від офіційних заяв російських посадовців. Так, посол РФ у Білорусі Дмитро Мєзєнцев заявляв, що затримані, можливо, є працівниками приватної охоронної фірми, яка мала летіти в якусь із країн. А вже через кілька днів російський консул Кіріл Плєтнєв (який зустрівся із затриманими) розповів, що «вагнерівці» мали їхати у Латинську Америку, а не Туреччину.

Поділитись: