У Москві відповіли на звинувачення президента Білорусі Олександра Лукашенка у брехні щодо затриманих російських найманців приватної військової компанії «Вагнера». Там кажуть, що їхня вина не доведена, а Росія «своїх в образу не дасть».

Про це сказала офіційна представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова, коментуючи послання Лукашенка до парламенту й народу, виголошене 4 серпня, передає ТАСС.

У ньому він фактично звинуватив Росію у брехні.

«Усе це брехня: про Стамбул, про Венесуелу, про Африку і Лівію. Це все брехня! Ці люди — вони дали свідчення — були спрямовані спеціально до Білорусі. Команда була "чекати". Квитки, куплені на Стамбул, — це легенда», — сказав він, закликавши російську сторону «припинити брехати й нести всіляку писанину в ЗМІ».

Ще Лукашенко заявив, що має інформацію про ще одну групу бойовиків, перекинутих на південь країни, а також «мільярди доларів», вкладених у кампанію з дестабілізації Білорусі.

Захарова на ці звинувачення відповіла: «Стосовно затриманих у Білорусі російських громадян, провина який не доведена, і тієї вистави, яку навколо цього влаштували, то ми своїх в образу не дамо, і в Мінську це дуже добре знають».

Що то за затримані «вагнерівці»?

У Білорусі в ніч на 29 липня затримали 33 найманців приватної військової компанії «Вагнера». Слідство каже, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Напередодні їх взяли під варту.

Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хоче екстрадувати їх і судити. Офіс генпрокурора вже оголосив підозри 28 «вагнерівцям» про участь у терористичній організації, серед них є 9 українців.

Свідчення затриманих «вагнерівців» відрізняються одне від одного. Хтось каже, що їхав у Стамбул охороняти якісь об’єкти, а хтось — щоб засмагнути й оглянути собор Святої Софії. Інші вказують, що їхали взагалі не в Туреччину.

А найкумедніше, що ці ж свідчення відрізняються від офіційних заяв російських посадовців. Так, посол РФ у Білорусі Дмитро Мєзєнцев заявляв, що затримані, можливо, є працівниками приватної охоронної фірми, яка мала летіти в якусь із країн. А вже через кілька днів російський консул Кіріл Плєтнєв (який зустрівся із затриманими) розповів, що «вагнерівці» мали їхати у Латинську Америку, а не Туреччину.

Поділитись: