Президент Володимир Зеленський заявив, що, наскільки йому відомо, запис наради прем’єра Олексія Гончарука заливали в інтернет з техніки редакції програми «Гроші» телеканалу «1+1».

Про це глава держави сказав журналістам під час поїздки на Львівщину, передає УНІАН.

Відповідаючи на запитання, що він думає про обшуки в офісі «1+1», Зеленський заявив: «Що я можу думати? Я ж про це знаю інформацію майже як ви — з новин».

Президент наголосив, що Служба безпеки розслідує прослуховування на режимному об’єкті.

«Ці записи були комусь передані чи продані. Я не знаю, це нехай визначає слідство. І потім були оприлюднені цитати. Історія дуже серйозна через те, що це режимний об’єкт», — сказав він.

Зеленський додав, що у працівників Управління держохорони також були обшуки.

«На жаль, у «Грошей» обшуки тому, що, наскільки мені відомо, саме з тієї техніки ця інформація, ці записи були завантажені в інтернет. Шукають, хто писав, хто замовив і хто це в Інтернет викинув. Я так розумію, що знайшли, хто це в інтернет викинув», — розповів президент.

Він також додав, що йому «дуже жаль» у зв’язку з обшуками у журналістів, але втручатись глава держави не може.

«Мені дуже жаль, я не можу втручатись в їх слідчі дії — це вже перебір», — зауважив Зеленський.

Раніше група «1+1 медіа» попросила Зеленського про захист через обшуки в одному з офісів каналу.

Нагадаємо, 5 лютого працівники СБУ прийшли з обшуком до одного з офісів телеканалу «1+1» у справі про прослуховування прем'єра Олексія Гончарука. Обшуки було санкціоновано у журналіста каналу Євгена Куксіна, редактора Денис Данька та колишнього працівника каналу Олександра Низовцева.

В СБУ запевнили, що обшуки не пов’язані з діяльністю самого телеканалу «1+1».

Раніше власник «1+1» олігарх Ігор Коломойський заперечив, що причетний до прослуховування Гончарука.

Увечері 15 січня в мережі опублікували нібито аудіозапис наради у прем’єр-міністра Олексія Гончарука. У нараді, крім Гончарука, нібито брали участь люди з голосами, схожими на заступницю голови Нацбанку Катерину Рожкову та міністерку фінансів Оксану Маркарову.

Згодом з'явилася друга частина запису, на якій крім нібито Гончарука, Рожкової та Маркарової є голоси, схожі на міністра економки Тимофія Милованова та заступника голови НБУ Дмитра Сологуба.

Глава парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія стверджує, що це була «склейка» фраз різних людей в різний час, яку хтось робив заради сенсації.

Після зливу прем'єр заявив, що команду президента та уряду «не зламати», однак уже 17 січня стало відомо, що він написав заяву про відставку. Того ж дня Володимир Зеленський зустрівся з головою уряду і надав йому «другий шанс».

Також Зеленський поставив правоохоронцям вимогу за два тижні встановити причетних до запису розмов Гончарука з міністрами та представниками НБУ.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile