Президент Володимир Зеленський вважає, що в Національного банку дуже жорстка монетарна політика, а до кінця 2020 року в Україні потрібно спростити процедуру отримання бізнесом кредитів.

Про це він сказав на зустрічі із бізнесом у Волинській області, передає «Інтерфакс-Україна».

«Є дві речі, пов'язані з банківською культурою і банківськими програмами. Нам складно, повірте. Ми близько року з цим боремося, розмовляли з Національним банком дуже серйозно, щоб була знижена облікова ставка, щоб у людей з'явилася можливість брати кредит», — розповів президент.

Він зазначив, що відтак крім програми кредитів для бізнесу «5-7-9%» влада розробляє ще одну процедуру кредитування. Вона з’явиться у Верховній Раді у вигляді законопроєкту.

«Тобто, наше головне завдання — зробити до кінця року нормальні умови щодо кредитування», — переконує президент.

Він вважає, що є «зарегульованість процесів», а в Нацбанку дуже жорстка монетарна політика.

«Але це моє враження. Ми говорили і з державними банками, щоб надати можливість і була більш спрощена процедура отримання цих кредитів, за нормальними умовами, до 10%. Я думаю, що 5-7% — це нормальні умови, коли людина не виїжджатиме з України, а матиме можливість, якщо вона хоче, працювати в Україні», — додав він.

Нагадаємо, з 1 лютого 2020 року в Україні стартувала затверджена урядом програма «Доступні кредити 5-7-9%». Надання трьох можливих ставок — 5%, 7% або 9% — за кредитами залежатиме від розміру бізнесу та терміну його діяльності. Додатково ставка кредитування знижуватиметься на 0,5% річних за кожного найманого працівника, але не менше ніж до 5% річних. 

16 квітня в уряді повідомили, що через кризу розширюють програму пільгового кредитування малого бізнесу. Так, на неї планують витратити 35 мільярдів гривень.

Раніше, кредити під 5-7-9% річних уряд планував видавати лише українцям, які створюють новий бізнес. Наразі ж її поширили і на тих підприємців, які постраждали від кризи та карантину.

1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про свою відставку через «систематичний політичний тиск».

Зранку 2 липня Зеленський погодив звільнення Якова Смолія з посади голови НБУ і подав відповідну постанову до Верховної Ради. 3 липня Верховна Рада звільнила Смолія.

Зеленський запевнив, що ця відставка не загрожує незалежності Нацбанку.

Однак відставка Смолія вже коштувала Україні близько 1,75 мільярда доларів — угоду з розміщення облігацій на цю суму напередодні скасували у Мінфіні.

Поділитись: