Юридичного механізму повернення націоналізованого ПриватБанку попереднім власникам, олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, наразі немає, навіть за наявного рішення суду на користь олігархів.

Про це повідомив колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв’ю телеканалу ZIK.

«Я просто проходив через весь цей процес, я пам’ятаю, що відбувалося. Я не бачу, яким чином, навіть якщо буде рішення суду, як можна повернути банк попереднім власникам. Просто не існує юридичного механізму», — повідомив Данилюк.

За його словами, пов’язувати ймовірну перемогу Володимира Зеленського на президентських виборах з поверненням ПриватБанку у власність попередніх власників або отримання ними будь-якої компенсації за націоналізацію банку є безпідставним.

Зазначимо, що Олександр Данилюк був міністром фінансів України до 2018 року. Саме за його каденції відбувалась націоналізація ПриватБанку та почались судові процеси над колишніми власниками банку, зокрема у Високому суді Англії, який заморозив активи олігархів. Наразі Данилюк є представником команди кандидата у президенти України Володимира Зеленського.

Водночас колишній співвласник ПриватБанку Ігор Коломойський заявив, що його не цікавить повернення банку у свою власність, однак він боротиметься у судах за повернення капіталу банку у розмірі 2 мільярдів доларів та отримання від держави «компенсації моральних збитків». Раніше в інтерв’ю BBC Коломойський заявляв, що очікує отримати компенсацію від держави за націоналізацію ПриватБанку «У тому чи іншому вигляді» після закінчення президентських виборів.

Нагадаємо, що 27 лютого стало відомо, що колишні власники ПриватБанку, олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію банку.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Поділитись: