Зеленському запропонували перенести Офіс президента до Золотого

Президенту Володимиру Зеленському запропонували перенести Офіс президента з Києва до населеного пункту Золоте Луганської області.

Відповідна петиція №22/075702-еп розміщена на сайті Офісу президента.

Автором петиції вказаний Ігор Гончаренко.

«Вимагаємо терміново перенести офіс президента з міста Київ в селище міського типу Золоте, Луганської області. Важливо! Перенесення офісу повинно бути проведене до відведення Збройних сил України за так званою "формулою Штайнмаєра"», — йдеться в петиції.

Наразі за перенесення Офісу президента віддали понад 3 тисячі голосів із 25 тисяч необхідних. До завершення збору голосів залишилося 92 дні.

Нагадаємо, 7 жовтня, мало відбутися розведення сил біля Петрівського та Золотого на Донбасі, але бойовики зірвали цей процес.

1 жовтня на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого. Після цього має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

В українському Міноборони повідомили, що ЗСУ технічно готові до розведення військ у Петрівському та Золотому.

У Кремлі, зі свого боку, заявили, що не можуть гарантувати відведення сил з боку бойовиків.

1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще в 2015 році і кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв.

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:

  • виведення незаконних збройних формувань,
  • гарантії вільного волевиявлення,
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу.