УКРАЇНА

Журналіст про «список 47»: СБУ не пояснила, чи загрожує мені небезпека

5 червня, 2018 22:00
УКРАЇНА/Журналіст про «список 47»: СБУ не пояснила, чи загрожує мені небезпека
Зберегти
Вигляд
Журналіст видання «Українська правда» Олексій Братущак повідомив, що він ходив до СБУ у так званій «справі Бабченка», де його допитали. Однак, співробітники СБУ не дали відповіді, чи  загрожує йому небезпека.

Журналіст видання «Українська правда» Олексій Братущак повідомив, що він ходив до СБУ у так званій «справі Бабченка», де його допитали. Однак, співробітники СБУ не дали відповіді, чи  загрожує йому небезпека.

Про це Братущак повідомив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Я сьогодні вже ходив до СБУ, як мені сказали, це був допит. Я проходжу як свідок… Це справа по Баченку так звана, деталі мені, на жаль не розкривали…», — повідомив журналіст.

За його словами, йому так і не пояснили, що може він почуватись у безпеці.«Це був допит, не стільки мені пояснювали, чому я в цьому списку, що мені загрожу, скільки запитували мене, чи хтось мені з росіян погрожував, чому б я міг їх не вдовольнити», — додав Братущак.

Також журналіст зазначив, що в результаті йому запропонували охорону, але він від неї відмовився.

«Мені пропонували охорону…. Це була не пропозиція, а запитання: «А вам потрібна охорона?» Я кажу: «Я скільки з вами сиджу, я не зрозумів чи потрібна мені охорона? Можете мені пояснити, чи реально мені загрожує вбивство, мене хтось замовляв? В матеріалах справи фігурує моє прізвище? Хто і з ким обговорював саме мене і чому — можете мені розказати?...І від охорони в результаті я відмовився», — наголосив він.

Зазначимо, що 5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Додамо, що головреда видання Ігора Гужву підозрюють у хабарництві, він виїхав з України.

Раніше засновниця проекту Zaborona.com, журналістка Катерина Сергацкова повідомила, що її також викликали до СБУ після інсценування «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

Раніше Громадське звернулось до журналіста Османа Пашаєва і він підтвердив, що його також викликали до СБУ через інсценування «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка. Також Громадському стало відомо, що до СБУ викликали журналісток Тетяну Даниленко та Соню Кошкіну.

Також раніше повідомлялось, що журналістів Ганапольського та Кисельова викликали в СБУ у справі «вбивства» Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

Пов`язані новини