Через нові санкції США російський рубль уперше з 2016 року впав до 66 за долар
Російський рубль різко подешевшав після повідомлення про те, що Сполучені Штати збираються запровадити новісанкції проти Росії.
Російський рубль різко подешевшав після повідомлення про те, що Сполучені Штати збираються запровадити нові санкції проти Росії.
Встановлений Центральним банком Росії курс євро на 10 серпня склав майже 77 рублів, курс долара — 66 рублів 28 копійок. По відношенню до євро курс російської валюти втратив три рубля, по відношенню до долара — два рубля 69 копійок.
9 серпня курс долара на відкритті торгів Мосбіржі перевищив 66 рублів вперше з листопада 2016 року, зазначає федеральне агентство ТАСС. Акції російських компаній також відкрили торги зниженням.
Зазначимо, що після анексії Криму і як наслідок засудження РФ світовою спільнотою та запровадження санкцій, російський рубль впав з 32,66 (на початку 2014 року) до 67,79 (18 грудня 2014 року).
Окрім санкцій, на зниження вплинули ціни на нафту.
19 січня 2016 року курс склав 78,67, а 22-го січня того ж року був стрибок до 83,59 рублів за долар.
Нагадаємо, 8 серпня 2018-го Держдеп США оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії через отруєння Скрипалів. Нові санкції поділені на дві частини: перша включає заборону на продаж Росії деяких видів товарів, таких як електронні пристрої, проте ці обмежувальні заходи значно перетинаються з запровадженими раніше. Друга частина буде запроваджена, якщо у 90-денний термін Росія не погодиться припинити використання хімічної зброї та не допустить спостерігачів ООН для проведення інспекцій. Вона передбачає більш серйозні обмеження щодо торгівлі з Росією, а також може включати заборону на здійснення рейсів «Аерофлоту» до США.
У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути здійснене без схвалення Кремля.
Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новачок», розробленої в РФ.
У квітні міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Британії про те, що екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.
Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.
Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо
4 липня стало відомо, що поблизу Солсбері госпіталізували ще двох людей унаслідок отруєння невідомою речовиною. Жінку та чоловіка відправили у важкому стані в лікарню міста Солсбері.
Інцидент стався ще увечері 30 червня на вулиці Магглтон — постраждалих знайшли на вулиці непритомними.
Контртерористичний підрозділ Великої Британії заявив, що чоловік та жінка отруїлись речовиною «Новачок». Водночас країна не вважає нападом другий випадок отруєння «Новачком».
Увечері 8 липня у лікарні Британії померла жінка, яку раніше госпіталізували із важким отруєнням поблизу британського міста Солсбері — 44-річна Доун Стерджесс. 10 липня чоловік, який потрапив у лікарню після отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новичок» неподалі Солсбері, прийшов до тями.