Держсекретар США Помпео розкритикував Німеччину за «Північний потік-2»

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео наголосив, що США виступають проти будівництва газопроводу «Північний потік—2».

Про це він сказав під час виступу у берлінському Фонді Кербера перед зустріччю з канцлером ФРН Ангелою Меркель, повідомляє Deutsche Welle.

«Ми не хочемо, щоб енергозабезпечення Європи залежало від Володимира Путіна», - заявив Помпео. Під час виступу державний секретар США загострив увагу на авторитарних тенденціях у Росії та Китаї та заявив, що Німеччина повинна боротися заради свободи у світі спільно з США.

Помпео також застеріг Німеччину від використання обладнання китайського телекомунікаційного концерну Huawei при створенні мобільних мереж 5G. Ексочільник ЦРУ Помпео нагадав, що США підозрюють китайський концерн у промисловому шпигунстві.

Уже після зустрічі Помпео і Меркель, яка відбулася згодом в рамках дводенного візиту державного секретаря США до ФРН, сторони обмінялися більш дипломатичними заявами. Так, канцлер Німеччини пообіцяла Вашингтону «активну допомогу» у вирішенні міжнародних криз. У свою чергу Помпео похвалив анонсоване міністром оборони ФРН Аннеґрет Крамп-Каренбауер збільшення оборонних видатків Берліна до 2 відсотків від ВВП до 2031 року. Він наголосив, що це є сильним сигналом для НАТО.

Нагадаємо, праві популісти з партії «Альтернатива для Німеччини» в ніч на п’ятницю, 8 листопада, ініціювали перенесення засідання Бундестагу. На засіданні мало бути ухвалено рішення щодо законопроєкту про імплементацію поправок до Газової директиви ЄС, які стосуються газопроводів, що йдуть до ЄС з третіх країн, зокрема, «Північного потоку-2».

Нагадаємо:

  • 30 жовтня Данія надала дозвіл дочірній компанії Газпрому Nord Stream 2 AG, яка займається будівництвом «Північного потоку-2», звести трубопровід у своїх територіальних водах. У Нафтогазі повідомили, що це рішення було очікуваним. За допомогою цього газопроводу Росія зможе транспортувати газ до Європи в обхід України, унеможлививши отримання державою транзитних доходів.
  • 28 жовтня у Брюсселі відбувся четвертий раунд тристоронніх переговорів між Україною, Росією та ЄС про укладання нового контракту на транзит російського газу через Україну. Під час переговорів українська делегація обговорила питання перегляду перемоги Нафтогазу в арбітражі над Газпромом, однак в уряді пообіцяли захищати інтереси України. Зазначимо, що наступний раунд переговорів про транзит газу перенесли на листопад 2019 року.

Зазначимо, що Росія піднімала питання надання дозволу на будівництво «Північного потоку-2» на нещодавніх переговорах про транзит газу через Україну, що відбулися у Брюсселі. Зокрема, про це російська делегація розмовляла з представниками Єврокомісії.