Детективи, які розслідують справу Скрипалів, підозрюють РФ у причетності до ще двох убивств — The Sunday Times
Детективи, які керують розслідуванням справи отруєння російського екс—розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, отримали нову інформацію, яка дозволяє припустити, що Росія була причетна до ще щонайменше 2—х убивств у Великій Британії.
«Співробітники відділу боротьби з тероризмом у Скотланд-Ярді (SO15), які розслідують отруєння подвійного агента Сергія Скріпала та його доньки Юлії, вважають, що співробітники ГРУ РФ приїжджали до Британії в той час, коли відбувалися «підозрілі» смерті», — йдеться у матеріалі, передає «Українська правда».
Зокрема, йдеться про бізнесмена Олександра Перепелічного — він помер під час ранкової пробіжки біля свого будинку в передмісті Лондона. Це сталося у 2012, чоловіку було 44 роки. Видання вказує, що поліція спершу повідомила про інфаркт, але через два роки страхова компанія ініціювала розслідування — у шлунку виявили отруйну речовину з китайської рослини гельземіум.
«Симптоми отруєння цією речовиною схожі з аритмією», — вказує видання.
Перепелічний допомагав британським спецслужба розвідувати російські фінансові потоки.
Друга смерть — ще одного бізнесмена Скотта Янга, який був партнером російського олігарха Бориса Березовського. Скотт випав з вікна своєї квартири в центрі Лондона.
Видання вказує, що ці дві справи зарахують до категорії підозрілих, коли розпочнуть нове опитування свідків.
23 листопада британська поліція оприлюднила три записи відеокамер, на якому зафіксоване перебування підозрюваних у отруєнні екс-співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у місті Солсбері.
The Insider та слідча група Bellingcat опублікували нове розслідування, з якого випливає, що двоє росіян Олександр Петров і Руслан Боширов, яких Британія підозрює в отруєнні Сергія Скрипаля, змогли отримати британські візи за допомогою ФСБ. Остання вербувала співробітників візового центру та отримала доступ до його внутрішніх документів.
Пізніше цей факт прокоментувало Міністерство Великої Британії, зазначивши, що візовий центр Британії в Росії виступає лише як організація, яка приймає заяву — вони жодним чином не впливають на подальше рішення про видачу британської візи.
Нагадаємо, видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat 26 вересня повідомили, що Анатолій Чепіга — це справжнє ім'я Руслана Боширова — його та ще одного росіянина Олександра Петрова (насправді Олександра Мішкіна) Велика Британія звинуватила у отруєнні Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального»
На документах Боширова та Петрова були позначки, які свідчать, що вони співробітники спецслужб.
Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з двома чоловіками, що назвалися Олександром Петровим і Русланом Бошировим. Люди з такими іменами підозрюються британським слідством в отруєнні екс-співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у місті Солсбері, в березні 2018 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів
Британська прем'єрка Мей наголосила, що британська влада наполягатиме на розширенні режиму санкцій, які Євросоюз запровадив проти Росії.
У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія.
Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 він був засуджений до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо
Міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Британії про те, що Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.
Після отруєння Британія видворила російських дипломатів.Також Британія заявила про замороження російських активів у країні. Повідомлялося, що санкції можуть зачепити найближче оточення Путіна.
Згодом Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.
МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». Також російське МЗС заявило про закриття Британської ради.
Президент України Петро Порошенко закликав світ реагувати на політв’язнів Кремля як на отруєння Скрипаля.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля
22 серпня 2018 року санкції США проти Росії за отруєння Скрипалів набули чинності.