Головні історії тижня: 14 годин Зеленського, розведення військ, Йованович у Конгресі та доля Свидовця
Цього тижня журналісти ставили питання, а також 14 годин слухали відповіді президента Зеленського під час пресмарафону. Ми підсумовували для вас найголовніше – тут і про Мінські домовленості, і Трампа, і те, як керує країною команда Зеленського. Ми також проаналізували реакцію західної преси. Тоді як відеорепортаж Коляна Пастико задокументував цю в чомусь історичну для медіа подію.
Зуб, сто тисяч і перехідне правосуддя — історія політв’язня Літвінова
Найособливіший матеріал тижня — трагікомічний документальний фільм Насті Станко й Сашка Кохана. Цього літа Настя дізналася, що український політв'язень Сергій Літвінов, якого в Росії засудили до 8,6 років тюрми за сфабрикованими звинуваченнями, 5 місяців сидить в українській колонії. Після інтерв’ю hromadske чоловіка звільнили. Але як так сталось? До чого тут історія про хворий зуб, сто тисяч і перехідне правосуддя? Чому все це нагадує сюжет вестерну або детективу, і зрештою показує, що життя бентежне, справедливість відносна, а любов не вічна? Фільм частина спільно з Балканською мережею журналістських розслідувань BIRN проекту hromadske про правосуддя часів війни. Далі буде...
Економіка чи екологія: чи побудують на Закарпатті другий «Буковель»
Не самою лише Ґретою Тунберґ живе молодіжний кліматичний рух. Іріс Дель Соль – дівчинка з Закарпаття і активістка руху захисту гірського хребта Free Svydovets була обрана з п'яти молодих екоактивістів зі всього світу представляти Східну Європу на Кліматичному саміті ООН. Супроводжувала її і наша відеографиня Віка Слобода. Побувала на Свидовці. І в документальному фільм розповіла про дивовижне гірське місце, де планують збудувати лижний курорт.
Що в Золотому думають про відведення ЗСУ?
Демонстрації, марші, протести проти формули Штайнмаєра і розведення військ... А що думають мешканці там, на лінії зіткнення? У Золотому Майже весь тиждень працював наш кореспондент Іван Бухтіяров. Дивіться і слухайте його репортажі, а головне самих луганчан.
Але чи чують українці одне одного у дискусії щодо умов закінчення війни на Донбасі? 14 жовтня о 14:30 ми об'єднаємо студії Києва, Слов’янська та Сєвєродонецька, аби поставити одне одному питання та почути відповіді. Це спільний телемост «Формула Донбасу» hromadske – з Києва, UA: Донбас – зі студії у Сєвєродонецьку, а зі Слов’янська – Громадське ТБ Донбасу.
«Я дружу з Андрієм Богданом. Що я можу з цим зробити?» — забудовник Андрій Вавриш
Журналісти hromadske випадково зустріли поблизу редакції Андрія Вавриша – колишнього чиновника Київської міської державної адміністрації, а тепер — бізнесмена-забудовник, фігурант журналістських розслідувань та друга голови Офісу президента Андрія Богдана. У бліцінтерв’ю ми розпитали, чи впливає дружба з Богданом на стрімкий розвиток його бізнесу, і чи є він «смотрящим» за Києвом від Офісу президента.
Підтримка України, підстава від Джуліані й гордість за власну роботу: що Марі Йованович розповіла Конгресу
Якщо ж ви прагнете розібратися, що ж там в імпічментом Трампу у США, і як реагувати на те, що Україна дедалі частіше на перших шпальтах американських ЗМІ, ми продовжуємо пояснювати. Тут вам і найголовніше зі свідчень Конгресу експосолки Сполучених Штатів у Києві Марі Йовановіч. І пояснення, за що заарештували бізнесменів Фрумана і Парнаса - близьких до адвоката Трампа Руді Джуліані. Навесні саме вони намагалися організувати з зустріч останнього з президентом Зеленським. Тоді як відома письменниця і колумністка Енн Епплбаум пояснила в нашому ефірі, як скандал впливає на відносини між нашими країнами.
Дивіться наш щовечірній ефір «Нині Вже» о 19:00 у будні. І спільний проект з Громадським Радіо «Свобода вибору з Андрієм Куликовим».
У новий сезон повернулися проекти «Дорогенька моя», «Україна розумна» та «Альберт».
А «Дуже важлива передача», героєм якої став ексміністр закордонних справ Швеції Карл Більд, має тепер аудіоподкасти – слухати їх можна на SoundCloud та ApplePodcasts.
У другому випуску нового сезоні гостросаркастичного проєкту «Шоб Шо» – Коломойський Зеленському Штайнмаєр. А у проекту тепер власний Youtube-канал, на який конче треба підписатися.