Газпром вперше у 2018 році виконав зобов'язання по транзиту

Російський Газпром 15 березня вперше у 2018 році підняв тиск на вході в газотранспортну систему України до рівня, передбаченого за контрактом.

Російський Газпром 15 березня вперше у 2018 році підняв тиск на вході в газотранспортну систему України до рівня, передбаченого за контрактом.

Про це повідомила прес-служба Укртрансгазу.

«Можливо, якесь велике свято? Сьогодні вперше з 12 грудня 2017 року «Газпром» підняв тиск в транзитних магістральних газопроводах на вході в ГТС України до мінімального контрактного рівня — 60 кгс/кв. см», — йдеться у повідомленні.

У прес-службі зауважили, що Газпром регулярно знижує тиск газу на кордоні.

«Останні роки «Газпром» зовсім не балує нас виконанням своїх технічних зобов'язань по транзитному контракту, всього лише 10% таких «святкових» днів (36 днів - ред.) було в 2017 році», — додали в Укртрансгазі.

Раніше Нафтогаз заявив, що не планує розривати контракти з Газпромом.

Раніше глава Газпрому Олексій Міллер оголосив, що розірвання контрактів між Газпромом та Нафтогазом триватиме 2 роки.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням.

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.