Економіка

Розірвання контрактів між Газпромом та Нафтогазом триватиме 2 роки — глава Газпрому

13 березня, 2018 20:39
Економіка/Розірвання контрактів між Газпромом та Нафтогазом триватиме 2 роки — глава Газпрому
Зберегти
Вигляд
Процес розірвання контрактів Газпрому і НАК Нафтогаз України займе 1,5-2 роки.

Процес розірвання контрактів Газпрому і НАК Нафтогаз України займе 1,5-2 роки.

Про це заявив глава Газпрому Олексій Міллер на зустрічі з прем'єр-міністром Росії, передає «РИА-Новости».

«Без сумніву, процедура розірвання контрактів не дуже швидка. Мабуть, на це піде плюс-мінус 1,5-2 роки»,— сказав він.

Міллер нагадав, що за рішенням Стокгольмського арбітражу Газпром винен Нафтогазу 2,56 млрд доларів.

«НАК Нафтогаз України зробив заяву про те, що і за майбутній 2018 рік, і за 2019 рік, до кінця дії контрактів, НАК на підставі рішення Стокгольмського арбітражу стягне з нас ще штрафи, і ми будемо змушені заплатити ще кілька мільярдів доларів. Звичайно, в таких умовах для нас ці контракти стають економічно неефективними, недоцільними з економічної точки зору, і Газпром ухвалив рішення про початок процедури розірвання контрактів в судовому порядку через Стокгольмський арбітраж», — сказав глава Газпрому.

Він додав, що Росія подала апеляцію за контрактом на поставку газу і до кінця березня буде подана апеляція за контрактом на транзит і ініційована процедура розірвання контрактів. 

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

5 березня Нафтогаз отримав від Газпрому повідомлення про розірвання контрактів.  

Український уряд розпочав опис та арешт активів, які належать Газпрому в Україні. А в МЗС заявили, що Дипломатичні місії шукатимуть закордонні активи Газпрому.

Пов`язані новини