Холодницький тепер недоторканна людина — ЦПК про догану керівнику САП
На думку членкині правління ЦПК, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру треба закрити як структуру
У Центрі протидії корупції вважають, що керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури став фактично «недоторканною людиною» в Україні після того, як Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів не звільнила його, а оголосила догану.
Про це в коментарі Громадському заявила членкиня правління Центру протидії корупції Олександра Устинова.
«Це рішення — це ганьба. Те, як він (Назар Холодницький – ред.) себе сьогодні поводив, показує, що він тепер недоторканна людина в цій країні. Людина, яка зливала кримінальні справи, яка фактично розказувала фігурантам кримінальних проваджень, як себе поводити…», — сказала Устинова.
На думку членкині правління ЦПК, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру треба закрити як структуру «після того, як вчора 33 людини стали на захист корупціонера». Раніше частина співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виступили на захист глави САП Назара Холодницького.
26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів 26 липня після розгляду справи щодо звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького вирішила не звільняти його. Глава САП отримає догану.
На засідання Комісії прийшли антикорупційні активісти. Вони вимагали звільнити Холодницького через закриття справи щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря, а також розголошення таємниці слідства Холодницьким та перешкоджанні роботі НАБУ, про що свідчать аудіозаписи, опубліковані Національним антикорупційним бюро.
Холодницькому інкримінували такі порушення:
• невиконання чи неналежне виконання службових обов'язків;
• розголошення таємниці слідства;
• вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності, в чесності та непідкупності органів прокуратури;
• грубе порушення правил прокурорської етики;
• втручання в службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів.
Водночас Максим Грищук, заступник Холодницького розповів в ефірі Громадського після засідання, що він підписував звернення на захист Холодницького, оскільки «як працівник САП, він проти того, щоб чинився тиск на працівників антикорупційної прокуратури». Водночас Грищук відмовився говорити про те, чи, на його думку, глава САП вчинив правопорушення.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Розгляд справи про можливе звільнення глави САП Холодницького
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ
У комісії заперечували поширену у ЗМІ інформацію, що начебто у висновку комісії прокурорів доповідач у дисциплінарній справі щодо керівника САП Холодницького рекомендуватиме накласти на нього догану та не звільняти.
Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що не згоден з висновками члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП), який пропонує не звільнити, а винести догану керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому. Тоді Холодницький заявив про тиск Ситника на Комісію прокурорів.
Нагадаємо, 30 березня голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.
3 квітня Холодницький прийшов на допиту до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара».
Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.
Зранку 17 липня в Києві під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на мітинг вийшли близько 200 людей. Частина з них протестувала проти діяльності керівника відомства Назара Холодницького, близько сотні людей — висловилися проти керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому антикорупціонери вимагають відставки Холодницького
Згодом, 17 липня група людей увірвалася до будівлі НАБУ та почала трощити меблі. Правоохоронці вивели їх, але нікого не затримала. Поліція порушила кримінальну справу через погром будівлі НАБУ в Києві.
У НАБУ вважають цей інцидент «провокацією з боку представників певних політичних сил».
На початку липня «Центр протидії корупції» закликав звільнити Холодницького з посади керівника Антикорупційної прокуратури. Раніше ЦПК розповів про виділення земельних ділянок родичам Холодницького.