Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів 26 липня  розглянула справу щодо можливого звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів 26 липня  розглянула справу щодо можливого звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Його не звільнили, глава САП отримає догану.

До будівлі Національної Академії прокуратури України, де розглядали дисциплінарне подання генерального прокурора Юрія Луценка, прибув зокрема глава Національного антикорупційного бюро Артем Ситник. Він заявив, що «прийшов на засідання, як скаржник».

Глава НАБУ Артем Ситник перед початком слухання щодо Назара ХолодницькогоФото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Холодницький прийшов на засідання Комсії прокурорів у супроводі близько 10-ти представників державної охорони.

Перед початком засідання до зали прийшли присутні представники Центру протидії корупції, а також журналісти.

На вході також багато представників державної охорони, патрульної поліції. Журналіст повідомляє, що на вулиці був присутній також полк поліції особливого призначення, але поки що спецпризначенці сидять в автобусах та не виходять.

Журналісти та представники ЦПК намагалися потрапити всередину зали засідань, оскільки воно має бути відкритим, проте  їх не пускали. До присутніх вийшов Назар Холодницький, у засіданні оголосили перерву. Головний антикорупційний прокурор повідомив, що сподівається, що після перерви до зали допустять журналістів.

Журналіст повідомляв, що відбулася невелика штовханина зі співробітниками УДО.

Штовханина біля зали засідання КДКП перед початком слухання щодо Назара Холодницького Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Віталій Шабунін в прямому ефірі Громадського повідомив, що засідання КДКП має відбуватися відкрито та публічно, а якщо ухвалюється рішення про закритий формат засідання, воно має також оголошуватися публічно.

Глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Представниця Кваліфікаційної комісії в прямому ефірі Громадського повідомила, що журналістів після перерви та акредитації «обов'язкового допустять до засідання».

Після перерви усіх журналістів пустили всередину зали засідання.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів на засіданні у справі глави САП Назара Холодницького 26 липня 2018 Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Народний депутат Мустафа Найєм в прямому ефірі Громадського зазначив, що на його думку, «судячи з усіх фактів, Холодницького мають принаймні відсторонити від роботи», якщо не звільнити.

Доповідач глава НАБУ Артем Ситник після заслухання обвинувачень та свідчень оголосив свій попередній висновок, що Холодницький дійсно порушив законодавство і через свої порушення мав би бути звільненим. Але законодавство не передбачає звільнення Холодницького. Він пропонує накласти на Холодницького догану. Це є проектом рішення. Після цього відбудеться обговорення, після якого комісія оголосить своє остаточне рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ

Раніше частина співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виступили на захист глави САП Назара Холодницького.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ

У комісії заперечували поширену у ЗМІ інформацію, що начебто у висновку комісії прокурорів доповідач у дисциплінарній справі щодо керівника САП Холодницького рекомендуватиме накласти на нього догану та не звільняти. 

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що не згоден з висновками члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП), який пропонує не звільнити, а винести догану керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому. Тоді Холодницький заявив про тиск Ситника на Комісію прокурорів.

Нагадаємо, 30 березня голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.  

3 квітня Холодницький прийшов на допиту до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара»

Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.

Зранку 17 липня в Києві під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на мітинг вийшли близько 200 людей. Частина з них протестувала проти діяльності керівника відомства Назара Холодницького, близько сотні людей — висловилися проти керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому антикорупціонери вимагають відставки Холодницького

Згодом, 17 липня група людей увірвалася до будівлі НАБУ та почала трощити меблі. Правоохоронці вивели їх, але нікого не затримала. Поліція порушила кримінальну справу через погром будівлі НАБУ в Києві.

У НАБУ вважають цей інцидент «провокацією з боку представників певних політичних сил».

На початку липня «Центр протидії корупції» закликав звільнити Холодницького з посади керівника Антикорупційної прокуратури. Раніше ЦПК розповів про виділення земельних ділянок родичам Холодницького.

Поділитись: