Нафтогаз виставить Газпрому рахунок за переплату за газ у березні
Нафтогаз України вимагає від російського «Газпрому» компенсації запереплату в34% під час екстреної закупівлі газу вЄвропі уберезні.
Нафтогаз України вимагає від російського «Газпрому» компенсації за переплату в 34% під час екстреної закупівлі газу в Європі у березні.
Про це заявив головний комерційний директор Нафтогаз Юрій Вітренко у Facebook.
«За оперативними даними, середньозважена ціна газу від європейських постачальників у березні цього року перевищила ціну газу від «Газпрому» (після її зниження згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу) на 33,9%. Уся ця переплата буде виставлена «Газпрому» для компенсації», — написав він.
Вітренко додав, що Нафтогаз уже офіційно попередив Газпром про те, що російська компанія має сплатити компенсацію за невиконання контрактних зобов’язань щодо постачання газу у березні.
Нагадаємо, Газпром заявив про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу з Нафтогазом.
2 березня Україна скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.
3 березня президент Петро Порошенко повідомив, що ситуацію з газопостачанням в країні стабілізовано.
28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.
Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням.
Однак 1 березня Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Україна ж заявила, що Газпрому нараховуватиметься пеня за відмову постачати газ.
Нафтогаз закликав українців зменшити температуру в приміщеннях на один градус вдень і на два — вночі. Крім того президент Порошенко закликав українців економити газ та долучатися до ініціативи «Прикрути».
Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».
Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.