Обмеження на інвестиції в технології стосуватиметься всіх країн, а не лише Китаю — Трамп
Президент США Дональд Трамп заявив, що обмеження на інвестування в американські стратегічні технологічні компанії будуть стосуватися не лише Китай, але усіх країн, «які намагаються викрасти американські технології».
Президент США Дональд Трамп заявив, що обмеження на інвестування в американські стратегічні технологічні компанії будуть стосуватися не лише Китай, але усіх країн, «які намагаються викрасти американські технології».
Про це Трамп повідомив під час прес-конференції у Білому домі, передає Reuters.
«Це не тільки китайські інвестиції (які планується обмежити — ред.)», — заявив Трамп.
Його слова також підтвердив міністр фінансів США Стівен Мнучін, хоча торговельний радник Трампа Пітер Наварро повідомив пресі, що «особливо нові обмеження торкнуться Китаю».
Нагадаємо, що у адміністрації президент США Дональда Трампа розглядають можливість обмежити доступ до інвестицій у технології компаніям, частка власності китайців у яких складає більш ніж 25%. Таким чином влада США намагається попередити порушення прав інтелектуальної власності на американські технології.
Раніше Дональд Трамп повідомив про намір запровадити 20% мита на європейські авто.
Також повідомлялось, що обсяг Китайських інвестицій у США скоротився у більш ніж 10 разів через митну політику адміністрації Трампа.
Нагадаємо, що 19 червня стало відомо про рішення Трампа запровадити мита на 200 мільярдів доларів китайського імпорту у разі, якщо Китай вирішить запровадити мита проти американських товарів.
15 червня Трамп ввів у дію рішення про обмитнення чергової порції китайських товарів. Крім цього, повідомлялось, що Трамп не планує зупинятись на введених ним торговельних обмеженнях та готує нову порцію мит, що торкнуться уже 100 мільярдів доларів китайського імпорту.
Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на понад 150 мільярдів доларів китайського імпорту.
Раніше повідомлялось, що через запровадження адміністрацією президента США Дональда Трампа тарифів на імпорт товарів з Китаю, близько 2,5 мільярдів доларів інвестицій у будівництво сонячних електростанцій були заморожені або відхилені.
Нагадаємо, що 29 травня також стало відомо про плани Трампа запровадити чергові тарифні обмеження на додаткові 50 мільярдів доларів китайських товарів у середині червня 2018 року. Це рішення суперечить повідомленням Мінфіну США про те, що на час проведення торговельних переговорів нові мита на китайські товари запроваджуватись не будуть.
Торговельні відносини між США та Китаєм були одним з пріоритетних питань передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Щороку Китай продає товарів до США на понад 300 мільярдів доларів більше, ніж купує американської продукції.
Також США запровадили мита на сталь та алюміній. В ЄС та Канаді повідомили, що подали скарги до Світової організації торгівлі.
Нагадаємо, що у березні 2018 року Дональд Трамп оголосив про запровадження тарифних обмежень на 50 мільярдів доларів китайського імпорту. Китай запровадив аналогічні митні обмеження на американські товари.
З метою вирішення торговельної суперечки між країнами розпочались непублічне переговори. Згодом стали відомі вимоги США до Китаю задля припинення «торговельної війни» між країнами.
Китай та США домовились про збільшення імпорту американських товарів на 60-90 мільярдів доларів для вирішення торговельної суперечки.
У США повідомили, що наполягатимуть на підписанні багаторічних угод на постачання американських товарів на китайський ринок.