Польща та Німеччина відмовилися від російської нафти через її низьку якість
Польща надіслала Білорусі офіційне повідомлення про те, що вона припиняє транзит російської нафти нафтопроводом «Дружба» до Німеччини. Причиною такого рішення стала низька якість цієї нафти.
Про це повідомляє білоруська новинна агенція «БелТА».
«Ми отримали лист від PERN (польського оператора нафтопроводу «Дружба», що НПЗ Польщі та Німеччини не можуть приймати та перероблювати нафту з такими показниками, з якими вона наразі проходить у пункт приймання поставок. О 22.00 за варшавським часом (23.00 за Києвом — ред.) 24 квітня вони призупинили транспортування нафти», — повідомив головний інженер «Гомельтранснафта Дружба» Андрій Вериго.
Водночас у Білорусі повідомили, що транзит російської нафти у напрямку України все ще зберігається.
- 21 квітня у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ.
- 22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.
- 23 квітня стало відомо, що російська низькоякісна нафта надійшла до Польщі та України.
- Раніше стало відомо, що Україна посилила контроль за якістю нафти у своїх нафтопроводах через неякісну російську нафту, що постачається до Білорусі. У Білорусі заявили, що планують знайти альтернативу російській нафті та імпортувати нафту з чорноморських та балтійських портів.
- В українському уряді заявили, що намагаються вирішити ситуацію з ймовірним дефіцитом пального з мінімальними втратами.
Окрім цього, 18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів та вугілля до України. Крім цього, Росія заборонила український експорт низки товарів, зокрема труб.
Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.
В українському уряді вважають, що запроваджені обмеження не матимуть суттєвих негативних наслідків для економіки України. Зокрема, через те, що товарооборот між державами скорочується з року в рік.