Правляча партія Вірменії відмовилася висувати кандидата на посаду прем'єра
Республіканська партія Вірменії не висуватиме кандидатуру на посаду прем'єр—міністра.
Республіканська партія Вірменії не висуватиме кандидатуру на посаду прем'єр-міністра.
Про це заявив віце-спікер парламенту Едуард Шармазанов, передає «Інтерфакс».
За його словами, позиція партії визначилася після зустрічі з екс-прем'єром Сержем Саргсяном і в.о. прем'єра Кареном Карапетяном.
«Республіканська партія вирішила не висувати кандидата на посаду прем'єра Вірменії. Ми обговоримо всіх кандидатів, які будуть висунуті, і до голосування 1 травня ухвалимо рішення. Змінилася політична ситуація, на сьогодні у Вірменії внутрішньополітична криза», — сказав Шармазанов.
За його словами, партія ухвалить рішення про підтримку після висунення всіх кандидатів. Водночас він зазначив, що зараз республіканці не знають, чи є інші кандидати на посаду, крім Нікола Пашиняна.
26 квітня опозиційна парламентська фракція «Елк» висунула на посаду прем’єр-міністра країни кандидатуру свого голови Нікола Пашиняна.
У партії «Елк» — 9 депутатів, в іншої опозиційної партії — «Царукян» — 31.
Більшість голосів належать владній Республіканській партії Вірменії, яка була в коаліції з Вірменською революційною федерацією «Дашнакцутюн». Остання 25 квітня оголосила про вихід з коаліції.
Раніше Пашинян заявив про готовність стати прем'єром Вірменії.
25 квітня лідер партії «Громадянський договір», який очолив протестний рух у Вірменії, Нікол Пашинян закликав продовжити акції протестів, щоб «завершити мирну оксамитову революцію». Після заклику у Вірменії відновилися протести.
23 квітня після 10 днів протестів екс-президент Вірменії, прем'єр-міністр Серж Саргсян заявив про відставку. Того ж дня президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку уряду країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)
Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.
За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна
23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці. Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах.
Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом відпустили.
Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)