Собор УПЦ Московського патріархату відмовився долучатись до нової Української церкви
Собор Української православної церкви Московського патріархату вирішив не брати участі у створенні єдиної Української помісної церкви, бо вважає надання томосу «штучним» і нав’язаним ззовні. Також УПЦ МП розірвала відносини із Вселенським патріархатом.
Про це йдеться в постанові УПЦ МП за підсумками Синоду, засідання якого відбулося 13 листопада у Києво-Печерській Лаврі.
«Собор єпископів наголошує, що процес надання так званого Томосу про автокефалію є штучним, нав’язаним ззовні, не відображає внутрішньої церковної необхідності, не принесе реальної церковної єдності та поглибить розділення і посилить конфлікти серед народу України. За таких умов долучення єпископату, духовенства та мирян Української Православної Церкви до цих процесів вважаємо неможливим», — наголошується у постанові.
Собор УПЦ МП назвав незаконними дії Вселенського патріархату щодо надання автокефалії Українській церкві.
«Ці дії призводять до глибокої церковної кризи як в Україні, так і в світовому Православ’ї», — йдеться у постанові.
Також повідомляється, що через «втручання Константинополя у внутрішні справи української церкви» УПЦ Московського патріархату припиняє канонічне спілкування з Вселенським патріархатом.
Зазначимо, що канонічне спілкування УПЦ МП з Константинополем припинилося ще раніше — після ухвалення відповідного рішення Синодом Російської православної церкви, частиною якої є УПЦ Московського патріархату.
Нагадаємо, на 13 листопада була запланована зустріч президента Петра Порошенка з ієрархами УПЦ МП, але вона не відбулася.
Раніше Сербська православна церква відмовилася визнати рішення Вселенського патріархату щодо надання автокефалії Українській церкві.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія. 15 жовнтясинод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем
Константинополь, у свою чергу, відмовився розривати відносини з РПЦ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна