США можуть застосувати санції проти учасників будівництва «Північного потоку-2» — Держдеп
Офіційна представниця Держдепартаменту США Гізер Нойєрт заявила, щокомпанії, які беруть участь убудівництві газопроводу «Північний потік—2», можуть потрапити під санкції.
Офіційна представниця Держдепартаменту США Гізер Нойєрт заявила, що компанії, які беруть участь у будівництві газопроводу «Північний потік-2», можуть потрапити під санкції.
Про це повідомляє прес-служба Держдепартаменту.
«Ми взагалі не схильні коментувати дії щодо санкцій, але ми ясно дали зрозуміти, що компанії, що працюють у секторі експорту російської енергії, можуть, якщо вони задіяні в такого роду бізнесі, піддатися санкціям в рамках CAATSA», — зазначила Нойєрт.
Вона наголосила, що США виступають проти проекту «Північний потік-2».
«Ми вважаємо, що він підриває енергетичну безпеку і стабільність Європи. Він надасть Росії ще один засіб тиску на європейські країни, особливо на такі, як Україна», — додала Нойєрт, нагадавши, як Росія припиняла постачання газу посеред зими.
Раніше 39 американських сенаторів підписали відкритий лист про небезпеку «Північного потоку-2». Його направили міністру фінансів і замгоссекретарю США.
У Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви і Латвії підписали звернення до голів парламентів країн ЄС, у якому засудили будівництво газопроводу «Північний потік-2». Україна та Молдова підписали звернення раніше.
Нагадаємо, прем'єр Польщі назвав «Північний потік-2» небезпечним для Європи.
Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС з боку Росії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Північний потік 2» — суто політичний проект, а не комерційний — Волкер.
Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території.
28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.
Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням.
1 березня Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Україна ж заявила, що Газпрому нараховуватиметься пеня за відмову постачати газ.
Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.
Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».
Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.