США не застосовуватимуть санкції проти «Північного потоку-2» — німецьке міністерство
США запевнили Німеччину у тому, що не застосовуватимуть санкції за будівництво газогону «Північний потік—2»
США запевнили Німеччину у тому, що не застосовуватимуть санкції за будівництво газогону «Північний потік-2».
Про це повідомила речниця німецького міністерства енергетики, передає Reuters.
За словами представниці німецького міністерства, відповідно до нових інструкції США щодо застосування санкцій, вони не можуть застосовуватись до проектів, що споруджуються між різними державами.
Раніше спікер українського парламенту Андрій Парубій закликав американських урядовців запровадити санкції проти компаній, що будують газопровід «Північний потік-2».
Нагадаємо, що наразі Данія залишається єдиною країною, що не видала дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Гройсман заявив, що розраховує на підтримку Данії у протистоянні будівництву російського газогону.
Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.
31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво.
Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.
Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром
Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії. Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».
5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».
У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».