Трамп: Північний потік-2 робить Росію суперником США
Президент США Дональд Трамп заявив, що будівництво газопроводу «Північний потік—2» Росією ставить під загрозу ринок збуту сланцевого газу США в Європі, тому робить США та Росію суперниками.
Президент США Дональд Трамп заявив, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» Росією ставить під загрозу ринок збуту сланцевого газу США в Європі, тому робить США та Росію суперниками.
Про це Трамп заявив під час спільної прес-конференції за підсумками зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним у Гельсінкі, 16 липня.
«Я говорив раніше, що Путін для мене — це суперник. В контексті будівництва «Північного потоку-2» Росія стає суперником США у сфері постачання газу до Європи», — заявив Трамп.
Відповідаючи на запитання про «Північний потік-2», Путін зазначив, що транзитна роль України після закінчення контракту на транзит, залишиться, проте багато в чому залежатиме від рішень у Стокгольмському арбітражі.
«Я запевнив президента (Трампа — ред.) у тому, що Росія готова зберегти цей транзит газу через Україну. Більше того, ми готові продовжити транзитний контракт, який закінчується наступного року, у випадку врегулювання суперечки між суб'єктами господарювання у Стокгольмському арбітражі», — заявив Путін.
Крім цього, під час прес-конференції Володимир Путін заявив, що США та Росія, як дві найбільші країни-експортери енергоресурсів, могли б координувати зусилля по регулюванню цін на світових енергетичних ринках.
Раніше Трамп заявляв, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є катастрофою для Європи.
12 липня Трамп під час прес-конференції саміту НАТО заявив, що вважає неприпустимим укладання угод з Росією в енергетичній сфері.
Нагадаємо, що перед самітом НАТО Трамп розкритикував Німеччину через дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Німеччина — «заручниця Росії» у поставках енергоресурсів.
Меркель у відповідь підкреслила, що Німеччина формує свою політику самостійно та без впливу Росії.
Після цього Трамп та Меркель на спільній прес-конференції заявили, що мають «чудові стосунки».
Також на саміті НАТО генсек альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс як і раніше засуджує анексію Криму Росією та втручання РФ у внутрішні справи інших держав, але це не привід ізолювати Росію.
31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво.
Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.
Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром
Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії. Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».
5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».
У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».