У МВФ сподіваються на підписання нової програми з Україною найближчим часом

Міжнародний валютний фонд, місія якого почала роботу в Україні 14 листопада, сподівається на досягнення швидких результатів у переговорах з урядом щодо підписання нової програми про співпрацю.

Про це повідомив директор управління МВФ з питань Європи Пол Томсен у коментарі «Голосу Америки».

«Сподіваюсь, досягнемо швидкого результату. Хоча прогрес обнадійливий, залишаються деякі невирішені питання. Давайте побачимо», — повідомив Томсен.

На його переконання, головним завданням нової влади в Україні є зберегти ті здобутки у досягненні макроекономічної стабілізації, які вже було досягнуто. Також представник МВФ наголосив, що фонд сподівається на збереження незалежності Національного банку України та його рішень щодо очищення банківського ринку.

«Україна не так добре просувається у структурних реформах. Можна сказати, що протягом останніх років розвиток подій тут розчаровував. Нас особливо непокоять питання корупції та управління і я гадаю, що новий уряд має посилити зусилля в цій сфері», — додав Томсен.

Нагадаємо, що напередодні повідомлялось, що місія МВФ почне свою роботу в Україні 14 листопада. Метою прибуття до Києва представників фонду є проведення переговорів про нову кредитну програму розширеного фінансування (EFF), яка діятиме наступні 3 роки.

Наразі Україна перебуває у короткостроковій кредитній програмі МВФ, яка має завершитися на початку 2020 року. В межах цієї програми країна отримала 1 транш з передбачених трьох.

Місія МВФ була в Україні у вересні. 18 жовтня у МВФ повідомили, що повернуть свою місію назад до України найближчим часом. Згодом прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що місія МВФ має прибути в Україну приблизно 4 листопада. Однак цього не сталося.

Напередодні видання The Wall Street Journal повідомило, що МВФ заморозив співпрацю з Україною, зокрема виплату траншів в межах чинної програми, через судові процеси навколо ПриватБанку та ймовірність того, що колишні власники можуть повернути над ним контроль.

За даними видання, у МВФ прагнуть, аби українська влада активніше домагалася повернення коштів, які Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов вивели з ПриватБанку напередодні його націоналізації.

В уряді цю інформацію спростували, зазначивши, що МВФ не заморожував співпраці з Україною.

У місії МВФ з підсумками роботи в Україні, повідомили, що продовжать переговори про нову програму протягом найближчих декількох тижнів. Голова Нацбанку повідомив, що найбільше представників МВФ хвилювали напади на колишню голову НБУ Валерію Гонтареву та судові процеси щодо ПриватБанку. Водночас прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що очікує на підписання нової угоди найближчим часом.

26 вересня 2019-го місія МВФ завершила свою роботу в Україні. Цю інформацію hromadske підтвердили у прес-службі МВФ в Україні. У жовтні українська делегація відправилась до Вашингтону на світові збори МВФ та Світового банку. Там переговори з фондом про нову програму продовжилися.

За словами голови Нацбанку Якова Смолія, переговори з МВФ про нову програму продовжуються. Водночас питання ПриватБанку та цін на газ для населення на них не стоять.