Україна продовжує переговори з Міжнародним валютним фондом про нову кредитну програму співпраці.

Про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій в інтерв’ю «Голосу Америки».

За словами Смолія, українська урядова делегація, до якої увійшли голова Мінекономіки, Мінфіну та керівництво Національного банку, зустрілися із заступником голови МВФ Девідом Ліптоном, а також з керівником місії МВФ, яка відвідала Україну напередодні, Роном ван Роденом.

«Ми продовжуємо переговори з майбутньої програми, на яку очікуємо. Під час зустрічей ми обговорювали те, які елементи та попередні умови потрібно виконати, які наступні кроки зробити. Процес відбувається, переговори тривають і сподіваємось на їх успішне завершення», — повідомив Смолій.

Він зазначив, що МВФ на переговорах вимагає від України ухвалити низку законопроєктів, зокрема бюджет на 2020 рік та закон про відкриття ринку сільськогосподарської землі.

«Один із законопроектів, про відновлення відповідальності за незаконне збагачення, перебуває на розгляді у парламенті і є серед передумов продовження програми співпраці», — наголосив Смолій.

За словами Смолія, питання цін на газ для населення на нових переговорах не стоїть.

Раніше перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, а також прем’єр-міністр України Олексій Гончарук зазначали, що під час заходів у Вашингтоні заплановані зустрічі з МВФ щодо нової кредитної програми для України.

Нагадаємо, видання Reuters процитувало заступницю голови НБУ Катерину Рожкову. Вона заявила, що обговорення з МВФ наступного траншу фінансування заморожено через проблеми ПриватБанку.

Водночас 13 жовтня Рожкова підтвердила, що перемовини з МВФ продовжується, проте вони «уважно слідкують за розвитком ситуації з ПриватБанком».

Зазначимо, що у місії МВФ з підсумками роботи в Україні, повідомили, що продовжать переговори про нову програму протягом найближчих декількох тижнів. Голова Нацбанку повідомив, що найбільше представників МВФ хвилювали напади на колишню голову НБУ Валерію Гонтареву та судові процеси щодо ПриватБанку. Водночас прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що очікує на підписання нової угоди найближчим часом.

26 вересня місія МВФ завершила свою роботу в Україні. Цю інформацію hromadske підтвердили у прес-службі МВФ в Україні.

12 вересня в Україні офіційно розпочала роботу місія Міжнародного валютного фонду. Її представники прибули до Києва 11 вересня. 13 вересня представники МВФ зустрілися з керівництвом НБУ. 25 вересня представники місії провели зустріч з радою Національного банку та обговорили умови нової кредитної програми для України.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що нова програма співпраці з МВФ буде терміном до 4 років, а обсяг її фінансування складе до 10 мільярдів доларів.

Поділитись: