Місія Міжнародного валютного фонду почне працювати в Україні 14 листопада, планують обговорити відкриття для України нової програми фінансування.

Про це повідомив постійний представник фонду в Україні Йоста Люнгман, передає «Інтерфакс-Україна».

«Місія МВФ на чолі з Роном ван Роденом почне свою роботу в Києві в цей четвер,14 листопада, для продовження обговорень з представниками влади щодо нової програми, яка буде підтримуватися МВФ», — зазначив він.

Україна веде переговори про можливість відкриття Фондом нової 3-річної програми EFF на 5-6 млрд доларів.

Місія МВФ була в Україні у вересні. 18 жовтня у МВФ повідомили, що повернуть свою місію назад до України найближчим часом. Згодом прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що місія МВФ має прибути в Україну приблизно 4 листопада. Однак цього не сталося.

Напередодні видання The Wall Street Journal повідомило, що МВФ заморозив співпрацю з Україною, зокрема виплату траншів в межах чинної програми, через судові процеси навколо ПриватБанку та ймовірність того, що колишні власники можуть повернути над ним контроль.

За даними видання, у МВФ прагнуть, аби українська влада активніше домагалася повернення коштів, які Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов вивели з ПриватБанку напередодні його націоналізації.

В уряді цю інформацію спростували, зазначивши, що МВФ не заморожував співпраці з Україною.

У місії МВФ з підсумками роботи в Україні, повідомили, що продовжать переговори про нову програму протягом найближчих декількох тижнів. Голова Нацбанку повідомив, що найбільше представників МВФ хвилювали напади на колишню голову НБУ Валерію Гонтареву та судові процеси щодо ПриватБанку. Водночас прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що очікує на підписання нової угоди найближчим часом.

26 вересня 2019-го місія МВФ завершила свою роботу в Україні. Цю інформацію hromadske підтвердили у прес-службі МВФ в Україні. У жовтні українська делегація відправилась до Вашингтону на світові збори МВФ та Світового банку. Там переговори з фондом про нову програму продовжилися.

За словами голови Нацбанку Якова Смолія, переговори з МВФ про нову програму продовжуються. Водночас питання ПриватБанку та цін на газ для населення на них не стоять.

Поділитись: