Україна не отримала збитків від прокачки забрудненої російської нафти
Внаслідок прокачування російської забрудненої нафти через нафтопроводи України держава збитків не зазнала.
Про це повідомив генеральний директор Укртранснафти Микола Гавриленко, передає «Интерфакс-Запад» після екстреної зустрічі операторів нафтопроводі «Дружба», що відбулась у Мінську 26 квітня.
«Поки можу офіційно заявити, що ніяких збитків не було завдано, якщо не розраховувати недоотриману виручку з обсягів невиконаних робіт», — повідомив Гавриленко.
Зазначимо, що від потрапляння забрудненої нафти до нафтопереробних заводів обладнання цих заводів може дуже швидко зіпсуватися. У Білорусі підрахували,що збитки від використання їхніми НПЗ зіпсованої російської нафти складають 100 мільйонів доларів.
Так, обладнання одразу двох білоруських НПЗ — Мозирського та «Нафтан» могло зазнати пошкодження. Через це ці заводи вдвічі зменшили виробництво пального.
- 21 квітня у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ.
- 22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.
- 23 квітня стало відомо, що російська низькоякісна нафта надійшла до Польщі та України.
- Раніше стало відомо, що Україна посилила контроль за якістю нафти у своїх нафтопроводах через неякісну російську нафту, що постачається до Білорусі. У Білорусі заявили, що планують знайти альтернативу російській нафті та імпортувати нафту з чорноморських та балтійських портів.
- В українському уряді заявили, що намагаються вирішити ситуацію з ймовірним дефіцитом пального з мінімальними втратами.
- Згодом стало відомо, що Польща та Німеччина відмовилися від низькоякісної російської нафти, яку купують через нафтопровід «Дружба».
- 25 квітня Білорусь частково відновила постачання нафтопродуктів до України.
- 25 квітня компанія «Укртранснафта» припинила транзит російської нафти по магістральному нафтопроводу «Дружба», який проходить через територію Білорусі. Про відмову від купівлі Нафти повідомили й у Словаччині.
- Збитки від отримання неякісної нафти з Росії у Білорусі оцінили у 100 мільйонів доларів.
- Російське Міненерго повідомило, що очікує на швидке та конструктивне розв'язання ситуації з постачанням неякісної нафти. Згодом у Росії повідомили, що хтось навмисне забруднив нафту.