Вислані російські дипломати залишать Чехію 1 квітня

Троє російських дипломатів, яких оголосили персонами нон ґрата, мають залишити Чехію непізніше 1квітня.

Троє російських дипломатів, яких оголосили персонами нон ґрата, мають залишити Чехію не пізніше 1 квітня.

Про це заявила прес-секретарка Міністерства закордонних справ Чехії Ірена Валентова, повідомляє Aktualne.

«Ми очікуємо, що російська сторона буде поважати те, про що ми повідомили нотою минулого тижня. У минулому ніколи не траплялося, щоб хтось із тих, кого оголошують небажаними особами, не дослухався» — зазначила вона.

26 березня прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш та глава МЗС Мартін Стропніцький повідомили, що Прага висилає трьох співробітників російської розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям, на знак солідарності з Великобританією.

Трьом чеським дипломатам також доведеться покинути Росію на початку квітня в рамках відповіді Москви на видворення дипломатів з Чехії.

30 березня президент Чехії Мілош Земан заявив, що Велика Британія не надала достатньо доказів, які доводять причетність РФ до отруєння у Солсбері.

Раніше у парламенті Чехії президента звинуватили у державній зраді за проросійську позицію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна, США та країни ЄС висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля у Британії

Про рішення вислати дипломатів РФ оголосили також Німеччина, Франція, Данія, Нідерланди, Естонія, Литва, Новергія, Угорщина, Норвегія, Канада та Македонія. 

Ісландія оголосила дипломатичний бойкот Росії. Це означає призупинення зустрічей з російськими представниками, а також відмову керівництва країни від поїздки на Чемпіонат світу-2018.

Одночасно про вислання 60 російських дипломатів заявили у США.

У Росії заявили, що нададуть дзеркальну відповідь і вишлють щонайменше 60 дипломатів США.

Нагадаємо, що 14 березня прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів, у зв'язку із можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глава МЗС Британії: РФ створила і накопичувала отруйну речовину «Новичок», є докази

Під час обговорення можливих санкційних заходів проти Росії, очільник МЗС Британії оголосив про санкції проти найближчого оточення Путіна.

В Росії ж оголосили про видворення британських дипломатів у відповідь на заходи, запроваджені Об'єднаним Королівством.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння в Британії: знайомі методи Росії

Уряд Британії відмовляється від купівлі російського газу та шукає нових постачальників.

26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.