Володимир Єрмоленко

Володимир Єрмоленко

Ведучий програм "Громадське.Світ" та "Україна розумна”. Філософ, письменник, батько трьох доньок. Лауреат премії імені Юрія Шевельова (2018), Книжка року - 2018 (політологія), Книжка року - 2018 (нон-фікшн), доктор політичних студій (Париж).

Публікації автора

Світ

Європа та ризики «авторитарного інтернаціоналу» — інтерв'ю з екс-депутаткою Бундестагу

Чим схожі Балканські війни 90—х і війна на Донбасі? Свого часу Європа заплющила очі, не відреагувавши вчасно на агресію сербської армії проти Боснії і Хорватії, так само, як сьогодні закриває очі на дії Росії в Криму та на сході України. Ба більше, як розповідає депутатка Бундестагу Марілуїзе Бек, у Німеччині дедалі більше людей, що прагнуть повернутися до «старих добрих» відносин з Москвою.

Володимир Єрмоленко

Тетяна Огаркова

Світ

«Росія намагається послабити Європу зсередини» — письменниця Енн Епплбаум

Голодомор поступово стає важливою частиною європейської історії, між Америкою та Європою поглиблюється розкол, а політики на Заході говорять різними мовами з Марком Цукербергом і тому не розуміють загроз соціальних медіа, — про це в інтерв'ю Громадському розповіла розповіла журналістка та письменниця Енн Епплбаум.

Володимир Єрмоленко

Тетяна Огаркова

Політика

Як Манафорт хотів інформаційно знищити Тимошенко — нові факти з розслідування The Guardian

Прізвище Юлії Тимошенко мало з’являтися у словосполученнях зі словом «концтабір», щоб створити враження, що вона спонукає до створення концтаборів у країні. Споріднені теги на кшталт «Голокост» мали розганятися арміями ботів та тролів у соцмережах.

Володимир Єрмоленко

Світ

Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

27 березня Федеральний офіс з морського транспорту та гідрографії Німеччини дозволив будувати газопровід «Північний потік—2» в німецьких територіальних водах. Це знімає останню бюрократичну перепону з німецького боку для будівництва газопроводу.

Володимир Єрмоленко

Віталій Рибак

Лайфстайл

5 причин, чому соцмережі стають небезпечними

Соціальні мережі дуже глибоко ввійшли в наші життя. Смартфони стали продовженням нас самих: люди «залипають» у них у громадському транспорті, ресторанах, колективних зустрічах чи розмовах тет—а—тет. Вони відкривають багато такого, чого ми раніше не знали. Але водночас містять чимало небезпек. За останні роки соцмережі стали осередком фейкових новин, кризи інформації та психологічної залежності.

Володимир Єрмоленко

Лайфстайл

Велич і простота: ким був Мирослав Попович

Він вражав дитячою цікавістю та легкістю. Він не тиснув, не був важким, він немов завжди був готовий злетіти. Він часто літав – з однієї дисципліни на іншу, з однієї теми на іншу, з однієї історії до іншої.

Володимир Єрмоленко

Лайфстайл

Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

Теніс із Януковичем, тіньовий уряд в Україні, дружба та конфлікт з російським олігархом Дерипаскою, робота на ангольського бойовика й ліванського мільярдера, лікування у клініці та думки про самогубство. Це — нові подробиці життя Пола Манафорта, керівника виборчої кампанії Трампа, а раніше — консультанта Віктора Януковича й інших авторитарних політиків.

Володимир Єрмоленко

Лайфстайл

Нації, багатомовність та конфлікт поколінь — інтерв’ю з філософом Марком де Лоне

Сучасний світ живе в епоху нової глобалізації, а в майбутньому можливе утворення наднаціональних федерацій на кшталт Євросоюзу, — про це розповів Громадському французький філософ Марк де Лоне. У Києві він читав лекції про ідентичність і проблеми перекладу філософських творів. Громадське зустрілося з Марком та розпитало про відновлення концепту ідентичності в сучасній Європі.

Володимир Єрмоленко

Війна

Донбас, Європа, США, Китай: головні тенденції і очікування – інтерв’ю експерта з безпеки

Чому популізм у Європі слабшає? Чому у США посилюються антиросійські настрої? Чому реінтеграція Донбасу може бути небезпечною і на що звертати увагу в переговорах про миротворців? Чому надії Росії на глибшу співпрацю з Китаєм не справдилися?

Володимир Єрмоленко

Лайфстайл

«Китай ставатиме агресивнішим» — інтерв'ю з китайським дисидентом

Бей Лінг— цекитайський дисидент іписьменник, керівник Незалежного китайського ПЕН—центру (незалежного об’єднання китайських письменників).Він відомий багатьма книжками поезії, прози тапубліцистики, останні зяких вийшли англійською мовою. Атакож— публічними зверненнями назахист китайських дисидентів, зокрема митця АйВейвея ілауерата Нобелівської премії миру ЛюЦзяобо

Володимир Єрмоленко

Політика

Новий Мао? Як лідер Китаю стає на шлях диктатури

СіЦзіньпін, президент Китайської Народної Республіки, зміцнює свою владу. Його ім’я прописують вконституції партії, він явно бажає продовжити правління й після запланованих двох п’ятирічних термінів і робить Китай агресивнішим таавторитарнішим.Принаймні про цесвідчать результати 19—го з’їзду Китайської комуністичної партії, який закінчився 24жовтня

Володимир Єрмоленко

Остап Яриш

Лайфстайл

Чому Голодомор був геноцидом: нова книжка Енн Епплбаум «Червоний голод» — інтерв’ю з авторкою

Сьогодні, 10жовтня, уСША офіційно виходить друком книжка Енн Епплбаум «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» (Red Famine. Stalin’s War onUkraine). Громадське поспілкувалося завторкою щодо ключових тем дослідження. Чибув Голодомор геноцидом? Що спонукало Сталіна вести війну проти України? Чому історію Голоду варто починати з1917року? Чиможна порівнювати Голодомор таГолокост?

Володимир Єрмоленко