Якщо прохідний бар’єр на парламентських виборах знизять з 5 до 3%, це призведе до того, що в Раді з’явиться багато технічних дрібних партій, що створить абсолютну роздробленість.

Про це заявила позафракційна народна депутатка Вікторія Пташник в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Керівник проектів ГО «Центр UA» Андрій Андрушків відзначив, що 3% бар’єр справді створює ризик проблемної роботи Ради. Він пояснив, що так у парламенті з’являться політсили, які матимуть 14-17 мандатів.

Нагадаємо, 20 травня відбулась інавгурація президента Володимира Зеленського. Під час промови шостий президент заявив, що розпускає парламент. 21 травня Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради і призначив дочасні вибори.

Про готовність до дострокових виборів заявили в партіях «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та «Батьківщина».

Партії Анатолія Гриценка і Святослава Вакарчука також братимуть участь у дострокових виборах в Раду.

А міськголови Харкова і Одеси Геннадій Кернес і Геннадій Труханов домовилися про створення нової політичної сили — умовної «партії мерів» — з якою планують піти на парламентські вибори.

Під час промови Зеленський також закликав Кабінет міністрів України «взяти папір і ручку та подумати про майбутні покоління, а не про вибори». Прем'єр-міністр Володимир Гройсман оголосив, що іде у відставку з посади глави уряду і також повідомив, що братиме участь у виборах до Верховної Ради.

Поділитись: