Центр аналізу європейської політики (CEPA) опублікував відкритий лист, у якому 50 провідних експертів, колишніх офіційних посадовців та послів закликали Сполучені Штати посилити санкції проти Росії через атаку на українські кораблі. Підписанти закликали Дональда Трампа якомога швидше здійснити тиск на Росію.

Після незаконної анексії Криму Росія зараз намагається розширити анексію, закріпивши контроль над морськими просторами довкола Криму, ідеться у листі.

Таким чином, Росія порушує один із найстаріших і священних принципів Америки: вільне переміщення у міжнародних водах.

«Як бачимо в Україні, російські лідери все ще вважають, що вони користуються ситуацією, в якій можна погрожувати миру в Європі. Це має змінитись», — заявив президент CEPA Пітер Б. Дорен, який також підписав листа.

Підписанти закликали до шести кроків щодо Росії. Зокрема, посилити безпеку в Україні, забезпечити, аби Європа твердо підтримувала існуючі санкції проти Росії, запровадити нові та більші обмеження щодо російських банків та фінустов з боку США, а також підтримати кроки щодо блокування «Північного потоку-2».

Серед підписантів колишній заступник міністра оборони США, колишній помічник міністра оборони США, колишній помічник державного секретаря США, чотири колишні заступники помічника міністрів оборони США, два колишні генерали США, сім колишніх послів США та два колишніх послів іноземних держав в США, серед інших провідних фахівців та фахівців з зовнішньої політики.

13 грудня радник президента США заявив, що зустрічі Трампа і Путіна не буде, доки РФ не звільнить моряків України. Тим часом, Європарламент ухвалив резолюцію із закликом зупинити проект «Північний потік-2». Раніше Європарламент закликав країни ЄС закрити порти для суден РФ та ввести нові санкції проти Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Нагадаємо, 25 листопада при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

11 грудня українські дипломати відвідали шістьох українських моряків, які перебувають у СІЗО Москви «Лефортово».

12 грудня адвокатка Олександра Маркова відвідала в СІЗО «Матроська тиша» наймолодшого українського моряка Андрія Ейдера, захопленого Росією після нападу в Керченській протоці. Раніше адвокат Микола Полозов повідомив, що командир захоплених Росією українських моряків відмовився визнати провину.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile