Війна / Крим

Командир захоплених Росією українських моряків відмовився визнати провину — адвокат

«Интерфакс»
Війна/Крим/Командир захоплених Росією українських моряків відмовився визнати провину — адвокат
Зберегти
Вигляд
Денис Гриценко, командир групи українських кораблів, захоплених Росією біля Керченської протоки, не визнає провину у незаконному перетині кордону Росії. Про це повідомляє російське агентство «Интерфакс» з посиланням на адвоката Гриценка — Миколу Полозова.

«Сьогодні я нарешті зустрівся з Денисом Гриценко, який заявив, що не визнає свою провину і злочинцем себе не вважає», — повідомив захисник.

Він зазначив, що коли слідчий запропонував його підзахисному провести допит, Гриценко «написав, що вважає себе військовополоненим і відмовився від дачі будь-яких свідчень».

За словами адвоката, Гриценко здійснював загальне командування затриманими в Криму українськими судами.

«На моє запитання Денис сказав, що в Криму, під час затримання, до нього силу не застосовували. Також не було застосовано сили і з боку спецназу, який етапував (моряків, ред.). У Москві, сказав він, також тиску не чиниться, ставляться з повагою», — пояснив захисник.

5 грудня стало відомо, що троє українських моряків, які були поранені під час атаки росіянами українських кораблів, перебувають у лікарні слідчого ізолятора №1 по Москві, так званої «Матроської тиші». Двом військовослужбовцям накладений гіпс, під час нападу РФ вони дістали осколкові поранення.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Раніше Денісова повідомила, що російська омбудсменка Тетяна Москалькова заявляє, що двоє з поранених українських моряків вжевиходять на прогулянки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Нагадаємо, при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пов`язані новини