Адвокат Фірташа заявив, що позичив мільйон доларів пов'язаному із Джуліані бізнесмену
Адвокат українського олігарха Дмитра Фірташа Ральф Ізенеґер підтвердив, що позичав 1 мільйон доларів американському бізнесмену українського походження Льву Парнасу та його дружині Світлані, якого пов'язують з адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на коментар самого Ізенеґера.
«Гроші були суто моїми, і я їх позичав (Парнасам — ред.) від свого імені, а не за чиєюсь вказівкою або від імені своїх клієнтів чи когось іще», — сказав адвокаті Фірташа.
Ізенеґер також додав, що Лев і Світлана Парнаси попросили в нього 1 мільйон доларів позики в серпні 2019 року. Гроші поділили на п'ять виплат по 200 тисяч доларів, які подружжя має повернути до 2024 року.
Прокурори США, які нині ведуть розслідування проти Парнаса, стверджують, що він приховав від них цей грошовий переказ. Сам бізнесмен, який нині перебуває у Флориді під домашнім арештом на час розслідування, заперечує це.
Лев Парнас деякий час працював усним перекладачем в юридичній фірмі, яка представляла інтереси українського олігарха Дмитра Фірташа. Цю інформацію сама фірма підтвердила в коментарі Reuters. Нині Фірташ перебуває у Відні й очікує екстрадиції до Сполучених Штатів, де його звинувачують у хабарництві. За інформацією TIME, адвокати Фірташа допомагали Джуліані збирати компромат на Джозефа Байдена — одного з політичних конкурентів Трампа, який висунув свою кандидатуру на президентські вибори в США 2020 року.
Сам Фірташ у коментарі The New York Times запевнив, що не допомагав фінансувати кампанію колишнього віцепрезидента США Джо Байдена і не має щодо нього жодної інформації.
Парнас, а також Ігор Фруман — інший американський бізнесмен українського походження — співпрацювали з Джуліані. Зокрема, компанія Парнаса заплатила 500 тисяч доларів Джуліані за його лобістську роботу. Як повідомляв BuzzFeed, обидва бізнесмени організовували зустріч адвоката Трампа з новообраним президентом України Володимиром Зеленським, а також колишніми генпрокурорами Віктором Шокіним та Юрієм Луценком.
10 жовтня Парнаса і Фрумана затримали за звинуваченням у незаконному походженні коштів, які вони пожертвували організації America First Action, що підтримує Трампа. Наразі проводиться досудове розслідування у справі.
Бізнесмени мали свідчити в Конгресі у справі імпічменту Дональда Трампа, але відмовилися прийти добровільно. Пізніше Парнас змінив свою думку і через свого адвоката Джозефа Бонді заявив про готовність співпрацювати з конгресменами. Бізнесмен також, за інформацією The New York TImes, попереджав новообрану владу України про призупинення військової допомоги з боку США.
Пізніше стало відомо, що Парнас був присутній на зустрічі помічника Зеленського Андрія Єрмака з особистим адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані на початку серпня.
Наприкінці листопада телеканал ABC News повідомив, що Комітет із питань розвідки Палати представників США, який на той момент вів розслідування у справі імпічменту президента Дональда Трампа, отримав від Парнаса аудіо-, відео- та фотоматеріали, пов'язані з розслідуванням.
У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.
- На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленськиму липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
- У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
- 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
- 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
- 13-21 листопада тривали публічні слухання у справі імпічменту Трампа в Комітеті з питань розвідки Палати представників США.
- 3 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив звіт, у якому сформулював два основні звинувачення проти президента США: зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу. Після цього розслідування у справі імпічменту перейшло до Комітету з питань судочинства Палати представників.
- 13 грудня Комітет із питань судочинства схвалив дві статті імпічменту Трампа — зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
- Поділитися: