Група акціонерів компанії Facebook наполягає на тому, що засновник соціальної мережі Марк Цукерберг повинен втратити посаду голови правління. Заява оприлюднена на сайті Комісії з цінних паперів і бірж США напередодні річних зборів акціонерів.

Автори ініціативи включили його в план обговорення на річних зборах, які мають відбутись 30 травня.

Акціонери вказують, що з липня 2018 року оцінна вартість Facebook обрушилася на 40% через рішення керівництва і правління, які не змогли захистити вартість акцій.

Автори вимоги підкреслюють, що в компанії зберігається дискримінація деяких акціонерів: ряду власників акцій надається більше прав голосу.

Наголошується, що це у першу чергу стосується Марка Цукерберга — при тому, що йому належить лише 13% акцій компанії, в правлінні за ним закріплена частка в 51% всіх голосів.

Це дає Цукербергу можливість фактично одноосібно контролювати політику компанії. «Без рівних прав голосу акціонери не можуть залучити керівництво до відповідальності», — підкреслюють автори заяви.

Вони нагадали про звинувачення, які привели до падіння вартості компанії, в їх числі — поширення на базі Facebook неправдивої інформації та втручання у вибори. «Фейкові новини, втручання у вибори і загроза нашій демократії — акціонерам потрібно щось більше, ніж просто заперечення, спроби ухилитися і відстрочки з відповіддю», — йдеться у заяві.

Ще одна заява прямо вимагає призначити головою ради директорів компанії незалежного директора замість Марка Цукерберга. Ця пропозиція має на увазі поділ посад гендиректора і голови правління. Автори апелюють до досвіду Google, Microsoft, Apple, Oracle та Twitter, де такий поділ було введено.

Водночас, як пише BBC з посиланням на документи Facebook, на забезпечення безпеки Марка Цукерберга у 2018 році було витрачено понад 20 мільйонів доларів.

Нагадаємо, у березні прокуратура США розпочала кримінальне розслідування щодо договорів, укладених Facebook Inc з деякими з найбільших світових технологічних компаній.

асновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг оголосив про новий вектор розвитку компанії, який базується на захисті персональних даних користувачів.

Раніше в парламенті Великої Британії звинуватили Facebook у продажі особистих даних користувачів.

Нагадаємо, компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до 87 мільйонів користувачів Facebook.

Засновник соцмережі Марк Цукерберг втратив понад $5 млрд через виток даних мільйонів користувачів Facebook.

Журналісти встановили, що Cambridge Analytica займалася збором даних про Донбас на замовлення влади.

Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica.

Крім того, Цукерберга запросили до Європарламенту для пояснень ситуації. В офісах Cambridge Analytica у Лондоні 23 березня провели обшуки.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile