Прокуратура США розпочала кримінальне розслідування щодо договорів, укладених Facebook Inc з деякими з найбільших світових технологічних компаній. Про це пише The New York Times із посиланням на власні джерела.

«Велике журі присяжних в Нью-Йорку вирішило направити вимогу про надання документів як мінімум двом відомим виробникам смартфонів та інших пристроїв, повідомили газеті на умовах анонімності двоє людей, знайомі із запитами.

Назв компаній не уточнюється, однак відомо, що вони отримали доступ до даних сотень мільйонів користувачів Facebook, уклавши угоди з соцмережею.

Крім зазначених компаній, з Facebook Inc укладали угоди ще близько 150 компаній, серед яких Amazon, Apple, Microsoft і Sony. Умови договору дозволяють цим компаніям бачити друзів користувачів, контактну інформацію та інші дані, іноді без запиту на згоду людини. Однак видання зауважило, що Facebook припинив партнерство з більшістю з них упродовж двох останніх років.

Представник Facebook заявив, що компанія співпрацює зі слідчими і планує робити це й надалі.

Нещодавно засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг оголосив про новий вектор розвитку компанії, який базується на захисті персональних даних користувачів.

Раніше в парламенті Великої Британії звинуватили Facebook у продажі особистих даних користувачів.

Нагадаємо, компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до 87 мільйонів користувачів Facebook.

Засновник соцмережі Марк Цукерберг втратив понад $5 млрд через виток даних мільйонів користувачів Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.

Журналісти встановили, що Cambridge Analytica займалася збором даних про Донбас на замовлення влади.

Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica.

Крім того, Цукерберга запросили до Європарламенту для пояснень ситуації. В офісах Cambridge Analytica у Лондоні 23 березня провели обшуки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єврокомісія закликала Facebook посилити протидію дезінформації напередодні виборів у Європарламент

Поділитись: