Активісти вимагають виключити депутата Геращенка зі складу ТСК у справі Гандзюк
Активісти вимагають виключити зі складу Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування вбивства активістки Катерини Гандзюк народного депутата від «Народного фронту» Антона Геращенка.
Про це повідомляє кореспондентка Громадського.
«Ми вимагаємо, щоби в цій комісії не було Антона Геращенка», — сказала під час засідання ТСК подруга убитої Гандзюк Марина Хромих.
За її словами, ця вимога пов’язана з тим, що Геращенко розповсюджував інформацію про причетність до нападу на Гандзюк невинної людини.
Сам Геращенко заявив, що коментував затримання одного з підозрюваних, бо тоді його причетність до нападу була офіційною версією слідства. Він наголосив, що має повне право перебувати в складі ТСК і висловлювати свою точку зору, а також «готовий померти за свободу висловлювання».
Глава комісії, депутат Борислав Береза, пояснив, що своїх представників до складу комісії делегують фракції, після чого їх затверджує парламент, тому жодного з них не можна відсторонити.
Нагадаємо, 3 серпня, більш ніж через місяць після нападу на Гандзюк, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про затримання підозрюваного в нападі.
Ним виявився Микола Новіков, який мав алібі, і якого зрештою відпустили після 19 днів у СІЗО.
Після затримання Новікова Геращенко заявив, що той є учасником кримінального угруповання з Херсонщини: «Очевидно, що він виконував замовлення». Однак, після того, як звинувачення зняли, Геращенко вибачився перед Новіковим.
8 листопада відбулось перше засідання ТСК по справі Гандзюк.
Засідання ТСК у справі про напади на активістів будуть частково відкритими.
6 листопада Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію для розслідування нападу на заступницю міськголови Херсона Катерину Гандзюк та інших активістів. До складу ТСК увійшли представники різних фракцій. Про створення ТСК почали говорити після того, як 4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.
Свторення ТСК критикував генеральний прокурор Юрій Луценко. Під час виступу в Раді він щодо справи Гандзюк та створення ТСК Луценко анонсував своє звільнення. 7 листопада його прес-секретарка повідомила, що Луценко подав президенту заяву про свою відставку. В Раді також виступив глава Нацполіції Князєв і відзвітував про хід розслідування справи Гандзюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк
31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.
ЧИТАЙТЕ ВСІ НОВИНИ ПРО ГАНДЗЮК: Хто замовив Катю Гандзюк?
Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину.
Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні
Генпрокурор
5 листопада Telegram-канал The Newsroom, який ведуть журналістки Тетяна Ніколаєнко і Оксана Денисова, повідомив, що слідство підозрює помічника депутата від БПП Паламарчука — Павловського — в передачі грошей ймовірному організатору нападу на Гандзюк Сергію Торбіну, але поки він не є офіційним підозрюваним. 6 листопада депутат Паламарчук звільнив Павловського для того, аби в того був час на свій захист. Павловський визнав, що знайомий з організатором замаху на Гандзюк. Водночас він відкинув звинувачення у причетності до злочину.
- Поділитися: