Цінні папери дочірньої компанії Газпрому Nord Stream, яка займається будівництвом газопроводу «Північний потік-2», не арештовували на вимогу Нафтогазу для виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Цінні папери дочірньої компанії Газпрому Nord Stream, яка займається будівництвом газопроводу «Північний потік-2», не арештовували на вимогу Нафтогазу для виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомив фінансовий директор Nord Stream Пол Коркоран на Світовому газовому конгресі, передає російський «Інтерфакс».

За його словами, акції компанії не арештовані, проте «наразі триває юридичний процес, який не можна коментувати».

Крім цього, Коркоран заявив, що наразі дочірня компанія Газпрому веде переговори про залучення банків та кредитних агентств для фінансування та гарантування будівництва північного потоку.

Всього Газпром витратив на проект з будівництва «Північного потоку-2» 4,8 мільярди євро, а його остаточна вартість оцінюється у 9,5 мільярдів євро.

Нагадаємо, що фінансовий директор Nord Stream заявив, що будівництво «Північного потоку-2» розпочнеться вже влітку 2018 року навіть без дозволу Данії, через територіальні води якої має проходити газогін.

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах. 

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Поділитись: