Американська розвідка не змогла остаточно визначити, звідки з'явився коронавірус — The Wall Street Journal
Розвідка США передала американському президенту Джо Байдену звіт про походження коронавірусу. Проте спецслужби так і не зробили остаточного висновку про те, звідки з'явився вірус.
Про це повідомляють джерела The Wall Street Journal.
У звіті немає висновків щодо того, чи перейшов вірус до людини природним шляхом, чи з'явився внаслідок витоку з лабораторії. Джерела наголошують, що необхідно залучити Китай до обміну лабораторними записами, зразками геному та іншою інформацією.
«Якщо Китай не збирається надавати доступ до певних даних — ви ніколи не дізнаєтесь про це [походження коронавірусу]», — сказав один зі співробітників.
Американська розвідка раніше повідомляла, що отримала величезну кількість генетичних даних, взятих зі зразків вірусу в лабораторії в Ухані, які, на думку деяких чиновників, могли бути джерелом спалаху.
На початку серпня з'явилась інформація про те, що розвідка розглядає як головні дві теорії: про походження коронавірусу з лабораторії та передавання вірусу від тварини до людини. Однак зрештою спецслужби так і не змогли зупинитися на якійсь одній із них.
Дискусії про походження вірусу
Наразі ми досі не знаємо точно, як з'явився й поширився серед людей коронавірус Sars-CoV-2. З цією метою Всесвітня організація охорони здоров'я направила дві місії до Уханю, де вірус виявили вперше: улітку 2020 року (це була підготовча місія) й у січні-лютому 2021-го.
За словами гендиректора ВООЗ Тедроса Аданома Гебреєсуса, організація поки не відкидає жодної гіпотези щодо поширення коронавірусу — тобто може йтися і про природний, і про штучний шлях його виникнення. Члени місії розповідали, що масштаби спалаху COVID-19 в Ухані, ймовірно, були більшими, а китайська сторона не завжди співпрацювала з експертами.
Водночас у звіті місії ВООЗ, оприлюдненому в березні 2021 року, найбільш імовірним називався шлях передання вірусу від тварини до людини.
У травні 2021 року пожвавилася дискусія про походження вірусу. Зокрема у США колишній головний епідеміолог країни й головний радник президента США з інфекційних захворювань Ентоні Фаучі та керівниця Центру з контролю й профілактики захворювань Рошель Валенськи не впевнені у природному походженні коронавірусу.
- Поділитися: