Лише за отриманням цих висновків влада вирішить, чи вводити в регіоні надзвичайний стан у зв’язку з загрозою життю людей.

У Херсонській області через хімічні викиди з заводу в анексованому Криму очікують на результати аналізів ґрунту та повітря. Лише за отриманням цих висновків влада вирішить, чи запроваджувати в регіоні надзвичайний стан у зв’язку з можливою загрозою життю людей.

Про це в коментарі Громадському повідомив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

«Ми зараз вимушено спостерігаємо за тим, як забруднює атмосферу завод «Титан». У нас є дві версії того, шо сталося: це або випарувався кислотний накопичувавч площею 43 квадратних метри. Друга версія — викиди дає сам завод в результаті чи то аварійної ситуації, чи тому, що там замість прісної води використовують солону», — сказав очільник області.

За його словами, у разі, якщо причиною викидів виявиться випаровування з накопичувача, то українська влада зможе вжити заходів, адже він наполовину розташований на підконтрольній території.

«Якщо це там — то ми могли б розглянути питання про його покриття шаром води. А якщо йдеться про сам завод, то тут ми можемо лише спостерігати та просити втрутитися міжнародних спостерігачів», — сказав Гордєєв.

Він додав, що на аналіз ґрунту необхідно 15 діб. Для виявлення причини викидів та оцінки ризиків влада має почекати результатів аналізів. І якщо загроза життю людей підтвердиться — влада Херсонщини евакуюватиме людей з населених пунктів, які розташовані біля адмінмежі з Кримом.

«На сьогодні поки немає підстав для вжиття радикальних заходів, але моніторинг проводився. В цілому ми облаштували медпункти допомоги на межі розмежування», — сказав Гордєєв.

Очільник Херсонщини наголосив, що попри обіцянки, окупаційна влада Криму досі не зупинила завод.

На півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ лише 27 серпня повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

«Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

Прикордонники скоригували роботу на КПВВ «Каланчак» через викиди у Криму. Українські прикордонники, які несуть службу на контрольному пункті неподалік хімічного заводу «Кримський титан» в анексованому Криму, поскаржилися на погане самопочуття.

Україна поінформувала ООН та інші міжнародні організації щодо хімічних викидів в анексованому Криму.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш повідомив, що на материковій частині України ситуація, спричинена хімічними викидами з заводу «Кримський титан», контрольована.

Міноборони України повідомило, що хімічний викид у Криму спричинило влучення снаряда під час тренувань Збройних сил РФ. 

У двох районах Херсонської області, які межують з анексованим Кримом,обстежили 634 дитини після того, як стався викид хімічних речовин на заводі «Кримський титан».

Президент Петро Порошенко у зв’язку з хімічними викидами заводу в анексованому Криму розпорядився, аби дітей з Армянська відправили на оздоровлення в Херсонську область.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

Поділитись: