Життя

Антимонопольний комітет оштрафував постачальників реагентів для очищення питної води на 220 тис грн

Антимонопольний комітет
Життя/Антимонопольний комітет оштрафував постачальників реагентів для очищення питної води на 220 тис грн
Зберегти
Вигляд
У ході антимонопольного розслідування проти компанії «Дніпроазот» Антимонопольний комітет виявив порушення у низки постачальників реагентів для знезараження питної води у регіонах. Зокрема, комітет наклав штраф на двох постачальників хлору у розмірі 109,5 тисяч гривень на кожного.

В Антимонопольному комітеті нагадали, що порушили справу проти «Дніпроазот» за зловживання монопольним становищем у постачанні реагентів для очищення питної води.

«Та окрім аналізу діяльності виробника, працівниками Комітету окремо досліджувались й етапи подальшої реалізації реагентів. За останні 3 роки було виявлено порушення законодавства про захист економічної конкуренції, а саме, змови серед учасників торгів. Так, при відпускній ціні виробника 5300 грн. за тонну, постачальники в окремих випадках встановлювали націнку до 70% під час торгів, узгоджуючи власні дії», — повідомляють в Антимонопольному комітеті.

Там зазначили, що виявили факт ринкової змови між постачальниками реагентів у Чернівецькій області.

«Антимонопольний комітет України прийняв рішення про накладення штрафу на ТОВ «Гіпохлорсервіс» і ТОВ «Компанія «Хлортехвод» у розмірі 109 500 грн для кожного з суб’єктів господарювання», — повідомляють в комітеті.

15 червня у підприємстві «Дніпроазот» повідомили, що припиняють свою роботу в зв'язку зі збитковістю. За словами глави правління підприємства Сергія Сідорова, завод вимушений зупинити роботу через здорожчання природного газу, який є сировиною для виробництва і складає близько 80% у вартості продукції підприємства.

Підприємство «Дніпроазот​»​ є виробником і постачальником рідкого хлору і соляної кислоти, які необхідні для очищення води.

6 липня Київводоканал заявив про загрозу постачанню питної води в Україні. Згодом Київводоканал повідомив, що водоканали України наразі розглядають різні способи знезараження води, як альтернативу хлору. Комунальне підприємство Дніпропетровської облради «Аульський водовід» також попередило про можливе припинення постачання питної води мешканцям Дніпра та області через нестачу хлору.

«Європейська бізнес асоціація» зазначила, що виробники напоїв можуть закрити діяльність через дефіцит хлору. А «Громадське радіо» повідомило, що ідеться про Carlsberg, Coca-Cola і PepsiCo.

Однак, виконавча директорка «Європейської бізнес асоціації» Анна Дерев'янко у коментарі Громадському заперечила цю інформацію. 

Також, на запит Громадського, у Carlsberg повідомили, що не закривають завод в Україні через дефіцит хлору, але чекають від Уряду допомоги. Coca-Cola і PepsiCo також спростували інформацію про закриття виробництва в Україні, оскільки знайшли альтернативу хлору «Дніпроазот». 

Також «Дніпроазот» заявило, що готове відновити виробництво за умови підвищення цін на цю продукцію.

18 липня Антимонопольний комітет України повідомив про початок розслідування за фактом зловживання монопольним становищем компанією «Дніпроазот», що виготовляє рідких хлор для очищення води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хлорний конфлікт: чим загрожує українцям нестача питної води 

20 липня Служба безпеки України почала перевірку дій посадових осіб«Дніпроазоту», причетних до виникнення дефіциту рідкого хлору — основного компоненту для забезпечення населення питною водою.

Того ж дня «Дніпроазот» відновив роботу хлорних цехів: продукцію випускатимуть найближчим часом.

Пов`язані новини