УКРАЇНА

Апеляційний суд Києва залишив Савченко під вартою

22 травня, 2018 16:41
УКРАЇНА/Апеляційний суд Києва залишив Савченко під вартою
Зберегти
Вигляд
lead
Апеляційний суд Києва залишив під вартою народну депутатку Надію Савченко, яку підозрюють у підготовці теракту в парламенті.

Апеляційний суд Києва залишив під вартою народну депутатку Надію Савченко, яку підозрюють у підготовці теракту в парламенті.

Відповідне рішення ухвалила 22 травня колегія суддів, передає кореспондент Громадського із зали суду.

Судді вирішили, що захист не надав достатніх аргументів, аби змінити запобіжний захід для депутатки.

Надія Савченко заявила, що продовжить своє голодування на знак протесту проти тримання її під вартою.

На засіданні її інтереси предствляла група з трьох адвокатів, зокрема, Олександр Шадрін, від якого Савченко раніше відмовилася, але потім попросила повернутися в процес.

У суд прийшло кілька десятків людей на підтримку Савченко, вони хотіли взяти її на поруки. Серед них були, зокрема, народний депутат Віталій Купрій та екс-депутат Віктор Шишкін.

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці

Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко.

23 березня Надію Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави. Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування. Станом на 29 березня, Савченко голодувала вже шостий день. 

29 березня Апеляційний суд Києва залишив Надію Савченко під вартою, таким чином не задовольнивши скаргу її адвокатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом.

3 квітня один з адвокатів Надії Савченко Віктор Чевгуз взяв самовідвід.

11 травня  стало відомо, що від Надії Савченко пішли обидва її адвокати — Олег Соловей та Дмитро Бугай.

Соловей зазначив, що причиною цьому стала, зокрема, і «некоректна поведінка і позиція сестри Савченко — Віри, яка втручається у робочі відносини захисників і підзахисної».

14 травня на черговому засіданні суду Савченко заявила про розірвання співпраці з адвокатами, «бо не може за них платити».

14 травня Шевченківський районний суд Києва розглядав продовження запобіжного заходу Надії Савченко. Однак, засідання перенесли через відмову Савченко від адвоката Олександра Шадрина.

15 травня суд залишив Савченко під вартою ще на два місяці.

19 травня стало відомо, що депутатка Савченко знову найняла адвокатів для захисту в суді. Ними стали Олександр Шадрін та Костянтин Глоба.

 

Пов`язані новини