Війна / Крим

Bellingcat підтвердило, що Росія обстріляла українські судна в нейтральних водах

Bellingcat
Війна/Крим/Bellingcat підтвердило, що Росія обстріляла українські судна в нейтральних водах
Зберегти
Вигляд
Розслідувачі Bellingcat дійшли висновку, що російські прикордонники обстріляли українські судна в нейтральних водах, що підтверджує версію України.

У розслідуванні йдеться, що дані України про місце нападу на українські судна не є достатньо детальними. Версію української сторони підтверджують дані, оприлюднені російською ФСБ.

Проте Росія стверджує, що переслідувала українські судна, робила попереджувальні постріли та стріляла на ураження по катеру «Бердянськ» в своїх територіальних водах (територіальними вважаються води в межах 22,2 кілометри від узбережжя — ред.). Водночас ФСБ оприлюднила інформацію, що суперечить цій версії.

«Якщо інформація ФСБ достовірна, то «Бердянськ» перебував за 22,72 кілометри від узбережжя Криму і більш ніж за 500 метрів за межею заявлених Росією територіальних вод (територіальні води анексованого Криму — ред.), коли він потрапив під вогонь», — йдеться у матеріалі.

Також зазначається, що пошкодження, яких зазнав «Бердянськ», свідчать про те, що російські судна вели вогонь не для того, аби зупинити українські кораблі, а з метою ураження моряків.

Автор розслідування визнає, що в якийсь момент українські судна були в територіальних водах анексованого Криму та Росії, проте двостороння угода між РФ і Україною визначає Азовське море та Керченську протоку як внутрішні води обох країн, тому ніяких порушень з боку України бути не може.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці. 

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пов`язані новини