СБУ та прокуратура повідомили про підозру силовикам РФ, які атакували українські судна
СБУ та військова прокуратура оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці. Про це повідомив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.
«Слідчими СБУ в Одеський області та військовими прокурорами Військової прокуратури Південного регіону України нижчевказаним військовослужбовцям Прикордонної служби ФСБ та Збройних Сил РФ , які здійснили напад на українських моряків, повідомлено про підозру», — повідомив Лисенко.
За його словами, силовикам РФ повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни), ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), п. 1 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) КК України.
ГПУ оприлюднила імені російських військових, яким оголошено про підозру:
- контр-адміралу С. Станкевичу — начальнику прикордонного управління ФСБ РК та м. Севастополя за ч. 2 ст. 437 КК України;
- віце-адміралу Г. Мєдвєдєву — заступнику керівника Прикордонної служби ФСБ РФ – керівнику департаменту берегової охорони за ч. 2 ст. 437 КК України;
- капітану 1 рангу Р. Ромашкіну — начальнику служби пункту управління ФСБ РФ по РК та м. Севастополь, до складу якого входять ПСКР «Ізумруд» та ПСКР «Дон» за ч. 2 ст. 437 КК України;
- капітану 1 рангу А. Шеіну — заступнику начальника управління-начальнику відділу БО ПУ ФСБ РФ по РК за ч. 2 ст. 437 КК України;
- капітану 2 рангу О. Шатохіну — начальнику служби у м. Керч пункту управління ФСБ РФ по РК за ч. 2 ст. 437 КК України;
- капітану 2 рангу О. Саляєву — командиру прикордонного сторожового корабля ПСКР «Дон» за ч. 2 ст. 437 КК України;
- капітану 3 рангу А. Шипіцину — командиру сторожового корабля «Ізумруд» ч. 2 ст. 15, п. 1 ч. 2 ст. 115 та ч. 2 ст. 437 КК України;
- капітану 3 рангу С. Щербакову — командиру малого протичовнового корабля «Суздалець» ч. 2 ст. 437 КК України.
У ГПУ наголосили, що російській силовики з 2014 року почали та продовжують вести агресивну війну проти України, внаслідок чого здійснили вторгнення підрозділів ЗС РФ на територію України — Автономну Республіку Крим і Севастополь. 25 листопада, підкреслили у ГПУ, РФ знову здійснила пряму агресію щодо України та її громадян.
Нагадаємо, Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі. Воєнний стан почне діяти з 9:00 ранку 28 листопада і триватиме 30 днів, тобто до 27 грудня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде
Пропозиція про запровадження воєнного стану виникла після того, як 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)
Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.
Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію.
Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.
Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося
- Поділитися: